Sosyal Medya İle Ünlü Olanlar - Sosyal İçerik Platformu
Ücretsiz Sohbet Uygulamaları

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Sohbet Uygulamaları

e
sv

Sosyal Medya İle Ünlü Olanlar

48 okunma — 24 Haziran 2018 13:54

Sosyal Medya İle Ünlü Olanlar

Sosyal Medya İle Ünlü Olanlar;Dünyada büyük alanlara yayılım gösteren internet gücü, sosyal medya ile evlere, işyerlerine, resmi kurumlara kadar çok çeşitli alanlara girmiş bulunmaktadır.

Yetişkinlerden, çocuklara, ergenlik çağındaki gençlerden, yaşça büyük insanlara kadar herkesin gözdesi haline gelmektedir. Son dönemlerde daha büyük artış göstermekte olan bu uygulamalar, çeşitli özellikleri ile öne çıkan insanların tanınmasına, büyük kazanç ve üne kavuşmalarına olanak sağlamaktadır.

Kişiler yeteneklerini sergileyebildiği, işleri ile alakalı bilgileri aktarabildikleri, hoş vakit geçirmek amaçlı açtıkları bu sayfalar ile tanınarak, insanlar tarafından takip edilebilir hale gelmektedirler. Sosyal medya ile tanınan ve ünlü olan birçok insan bulunmaktadır.

Sosyal Medya İle Tanınanlar

Bunlardan Danla Biliç lakabıyla bilinen kendine has espri tarzı ve tavrıyla belli kesimlerin severek takip ettiği, bazılarının ise hoşlanmadığı bir blogger konumundadır.

Oğuzhan Uğur, Onedio kuruluşu ile işbirliği ile siyaset, komedi, söyleşi tarzı videolar çekerek ün kazananlar arasında bulunmaktadır.

Meltem Güner kendi kanalında bioenerji, kişisel gelişim yöntemleri, beden ve ruhta huzuru bulma amacıyla çeşitli bilgilerini YouTube üzerinden aktarmakta ve tanınmakta olan kişilerdendir.

Makyaj ve güzellik bilgilerini paylaşan Duygu Özaslan, Merve Özkaynak, Şeyda Erdoğan; daha öncesinde sanatçılıkları ile bilinen ve ün sahibi kişilerden Burcu Esmersoy, Çağla Şikel, sosyal medya sayesinde daha fazla ünlü olan kimseler haline gelmişlerdir.
Challenge videoları ile tanınanlar arasında, Enes Batur, Reynmen, Orkun Işıtmak, Meryem Can gibi isimler bulunmaktadır.

Muhafazakâr kesimin dikkatini çeken bazı YouTube ve İnstagram fenomenlerinden olan, Aslı Afşaroğlu, Sena Sever gibi kişiler zaman içerisinde geniş kitlelere ulaşabilmektedirler. Sosyal medya farklı ve ilgi çekici olmaları sebebiyle insanların dikkatini çeken kişilerin de ün kazanmasına sebep olmaktadır. Örneğin; Banu Berberoğlu, İsa Sezeroğlu gibi.

Spor kanalı sayesinde farkedilen ve ün kazanan Ebru Şallı da bu konuda zikredilebilir. Oyunculuğu ile TV programlarından sonra İnstagram uygulaması ile ününü artıran kişilerden bir diğeri ise Büşra Pekin’dir.

Yabancı müzik sanatçılarından Beyonce, Youtube kanalından müziklerini paylaşarak şöhret bulmuş kişilerden olduğu söylenmektedir. Madonna’nın bir modellik sitesine verdiği pozlar ile keşfedildiği konusunda söylentiler de bulunmaktadır.

Peki Nasıl?

Zaman içerisinde alanın gelişmesi, rakiplerin artması ile öne çıkmanın zorlaştığı gözlenmekte, yeni ve başarılı fikirler toplumun ilgisini geçmeye devam etmektedir.

Güzellik, kültür sanat, komedi, fotoğrafçılık, yazılım, siyaset, ticaret gibi çok fazla dallarda kendine muhatap bulabilen insanlar, alanlarında takip edeceği kişilere sosyal medya ile çok rahat ulaşabilmekte ve takip edebilmektedir. Bu durumda markaların, şirketlerin gözünden kaçmamaktır.

Şöhret ve kazancın artmasında ise kimi zaman sosyal medyanın iyi bir basamak olabileceği gözlemlenmektedir. Bunun farkında olan birçok ajans ve kuruluşlar, yetenekli kişiler ile projeler geliştirmekte ve yüksek kazançlar elde edebilmektedir.

Özgün ve paylaşım yapmayı seven, yorum ve eleştirilere açık, süreklilik gösterebilen, yenilikçi kullanıcıların dikkat çekmelerinin daha kolay olduğu bilinmeli, kopya ve takipçi hileleri ile bunun zor ve başarısızlık göstermesinin olası olduğu bilinmelidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli