YENİ BİR DİL ÖĞRENMEK VE PARA KAZANMAK - Sosyal İçerik Platformu
PLC NEDİR? PLC HAKKINDA BİLGİLER

Sıradaki içerik:

PLC NEDİR? PLC HAKKINDA BİLGİLER

e
sv

YENİ BİR DİL ÖĞRENMEK VE PARA KAZANMAK

68 okunma — 29 Kasım 2017 22:41

YENİ BİR DİL ÖĞRENMEK VE PARA KAZANMAK

YENİ BİR DİL ÖĞRENMEK VE PARA KAZANMAK Dil insanlarla konuşabilme sanatıdır. Pek çok insan dil sayesinde yüksek gelire sahiptir.

Örneğin; Dünya dili İngilizcedir. Herkesin ortak bir dil ile iletişim sağlaması gereklidir. Fakat günümüzde çok fazla kişi İngilizce bilmediği için dilin önü her zaman açıktır. Örneğin; öğretmenlik yapabilir, kurs ve dershanede özel dersler vererek aylık gelir sağlayabilirsiniz. Fakat benim tavsiyem tercümanlık yapmanızdır.

YENİ BİR DİL ÖĞRENMEK VE PARA KAZANMAK Tercümanlıkta az para var diye söylense de en az 2 milyar en fazla 10 milyar kazanç sağlanan bir iştir. Her ülkenin kendine ait bir dili vardır ve her dili bilmeseniz de en önemli dil İngilizcedir. Bu yüzden gerek evde gerekse kurs yardımı ile eksiklerinizi tamamlamalısınız.

Öncelikle dili evde, kediniz çalışarak da öğrenebilirsiniz. Kendinize gramer kitapları ve kelime kitapları almalısınız. Alt seviyeden başlayarak sıra ile üst seviyeye geçmelisiniz. Önce günlük konuşma ve sık sık kullanılan kelimeleri öğrenmelisiniz. Dil de ezber tavsiye edilmez. Çünkü ezber kolay bir teknik ve kendinizi geliştirmeniz açısından tavsiye edilmez.

DİL BECERİLERİNLE PARA KAZANMANIN

Kelimeleri öğrenerek ilerlemelisiniz. Dili öğrenmeye öncelikle aldığınız kitaplara çalışarak başlamalısınız. Daha sonra günlük 50 kelime öğrenmelisiniz. Size tavsiyem kelimeleri yazarak ve sesli tekrarlamanızdır. Yabancı şarkılar dinlerken kelimelerin telaffuzuna dikkat etmelisiniz.

Eğer kelimelerin telaffuzunda sıkıntı yaşıyorsanız okunuşlarını öğrenmek için google translation üzerinden nasıl okunduğunu öğrenebilirsiniz. İngilizce yazıldığı gibi okunabilen bir dil değildir. Bu yüzden düzenli çalışmanız gereklidir.

Yabancı arkadaşlar edinmelisiniz. Arkadaşlarınız ile yabancı dil konuşarak daha hızlı geliştirebilirsiniz.

Ders çalışırken de sesli çalışmanız dili öğrenmek için çok önemlidir. Tekrarlarınızı günlük yapmalısınız. Bir dili severseniz ancak o zaman öğrenebilirsiniz. Bu yüzden sevdiğiniz dil İspanyolca, Korece, Japonca, Bulgarca, İtalyanca ya da Çince de olabilir. Aynı teknikleri uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Yabancı ortamlara girmeye çalışmalısınız. Yabancı filmler izlerken Türkçe altyazı ile izlemelisiniz.

YENİ BİR DİL ÖĞRENMEK VE PARA KAZANMAK Eğer diliniz geliştiyse artık filmleri Türkçe alt yazılı izlemeyi bırakmalısınız. Çünkü sizin kendinizi zorlamanız gerekiyor. Alttaki yazı size kolaylık sağlayacak ve çalışma isteği yavaş yavaş gidecektir.

Bu yüzden orta seviyeye geldiğiniz de filmleri alt yazılı izlemeyi bırakmalısınız. Kendiniz de artık anlamaya başlayacaksınız. Kısacası dil öğrenmek için farklı yayınlardan kitaplar almalısınız. Yabancı çevreniz ve yabancı arkadaşlarınız olmalıdır.

Yabancı filmler ve müzikler dinlemelisiniz. Düzenli olarak tekrarlarınızı yaparsanız kısa sürede dilinizi geliştirmiş olacaksınız. Eğer öğrenmekte zorlanıyorsanız kurs yardımı alabilirsiniz. Fakat dil kendi başına öğrenilebilen bir faktördür.

Azmin sonu başarıdır. Çok çalışarak da bunu başarabilirsiniz. Bilgilerinizi paraya da dökebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !