Tatile Giderken Evcil Hayvanlar - Sosyal İçerik Platformu
Rafting Nerelerde Yapılır?

Sıradaki içerik:

Rafting Nerelerde Yapılır?

e
sv

Tatile Giderken Evcil Hayvanlar

68 okunma — 13 Ocak 2018 14:20

Tatile Giderken Evcil Hayvanlar Evcil hayvanlar da evin birer bireyidir. Bu sebeple onları gerek acil bir durum gerek tatil için evde yalnız bırakabilmek veya başkasına emanet etmek oldukça zordur. Böyle bir durumda bir çözüm arayışına girebilirsiniz.

Seçenekler Nelerdir?

Kendi Eviniz

Öncelikle, onu kendi evinizde mi bırakacağınıza yoksa başka bir yere mi emanet edeceğinize karar vermelisiniz. Evde kalabileceğine karar verdiyseniz, onu yalnız bırakmadan birkaç gün önce evden birkaç saat uzaklaşarak; yokluğunuza alışmasını sağlamalı ve bunu başarıp başaramayacağını gözlemlemelisiniz.

Eğer bu yöntem işe yarıyorsa evcil hayvanınızı evde bırakıp, temel ihtiyaçları için bir yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz. Böylece, evcil hayvanınız alışmadığı bir ortamda olmak zorunda kalmaz. Hayvanlar genellikle üç gün boyunca taze mama ve su ile hayatlarını sürdürebilmektedirler.

Onun için yumuşak bir müzik ve bir adet ışığı açık bırakarak onu alıştığı ortamdan koparmadan güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca yanında sizin yokluğunuzda ilgisini çekebilecek yeni oyuncaklar bırakmanız faydalı olacaktır.

Veteriner Klinikleri

Eğer evde bırakamayacağınızı düşünüyorsanız evcil hayvanınızı kime ya da nereye bırakabileceğinizi belirlemenizde yardımcı olacak bir liste yapabilirsiniz. Bu listede ailenizden güvenebileceğiniz biri, hayvan sever bir arkadaş ya da para karşılığında bu hizmeti sunan veteriner klinikler olabilir.

Bazı Veteriner klinikler evcil hayvanlarınız için günlük belirli bir ücret karşılığında otel hizmeti vermektedir. Ve bu sırada olması gereken bir operasyon varsa, aşı ya da kısırlaştırma gibi, veteriner gözetiminde yapılabilir. Evcil hayvanınızın sağlığı ve bakımı veterinerinizin kontrolü altında olacaktır.

Hayvan Otelleri

Bazı oteller evcil hayvan kabul etmektedir. Ancak, artık ülkemizde de profesyonel hayvan otelleri yaygınlaşmaktadır. Hizmet kalitesi her geçen gün artan bu otellerde, özel elemanlar ve veteriner bulunmakta, evcil hayvanınızın bakımı onlar tarafından yapılmaktadır.

Kediniz ya da köpeğiniz belki ortama uyum sağlamak konusunda zorluk çekebilir ve ortamdaki diğer hayvanlar ile anlaşamama ihtimali ile psikolojisinin zarar görmesi söz konusu olabilir.

Tatile Birlikte Çıkmak

Tüm bunların yanı sıra belki seyahate evcil hayvanınızla birlikte gitme kararı alabilirsiniz. Bu durumda yolculuk için çeşitli önlemler almanız gerekmektedir. Evcil hayvanınıza veterinere danışarak edindiğiniz sakinleştirici bir ilaç vermeniz gerekebilir.

Bazı seyahat firmaları kedileri taşıma kapları içinde bagajda götürmektedir. Ancak bu uzun yolculuklarda hayvanın temiz hava alamaması ve sarsıntıdan etkilenmesi çok olasıdır. Bu sebeple evcil hayvanınızla birlikte seyahat etmek için uçak yolculuğu daha güvenli olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli