Borsa Nasıl Takip Edilir - Sosyal İçerik Platformu
YAYIN İLKELERİ

Sıradaki içerik:

YAYIN İLKELERİ

e
sv

Borsa Nasıl Takip Edilir

91 okunma — 25 Kasım 2017 20:48

Günümüzde Güncel Borsa Takibi

Borsa Nasıl Takip Edilir.Bin bir zorlukla kazandığınız parayı borsada değerlendirmeye karar verdiyseniz ve hisse senedi alıp satıyorsanız borsayı yakından takip etmeniz gerekir. Borsada başarılı olmanın altın kuralları arasında anlık takip ön plana çıkmaktadır.

Borsayı etkili bir şekilde takip ettiğinizde doğru hisseyi doğru zamanda alıp doğru zamanda satacak ve yatırımınızı en iyi şekilde değerlendireceksiniz. Peki borsayı günümüzde nasıl takip edebilirsiniz?

Eskiden ancak gazetelerden takip edilebilir ve işlerimizi telefonla ikinci bir kişi üzerinden gerçekleştirebilirdik. Bu, işe uzak insanlar için borsanın takibini oldukça külfetli hale getiriyordu. Günümüzde ise bunların yerini İnternet teknolojisi almış durumda. Bu da yatırımcıya daha iyi bir deneyim ve işlemlerini daha rahat yapabilme olanağı sağlamak demek. Artık ne borsa seans salonlarına ihtiyaç kalıyor ne de telefon ve faks yoluyla borsa emirleri vermeye. İnternet’e sahip olduğunuz her an sadece telefonunuzdan bile gerekli işlemleri yapabiliyor ve birkaç dakikanın bile çok şeyler değiştirdiği bu piyasada kolay takip sağlıyorsunuz.

İnternet Kolaylığı

Finans kanallarında hisselerin durumları sürekli bulunsa da borsa takibi için en etkili yol günümüzde tabi ki İnternet. İnternet üzerinden canlı sonuçlara ulaşıp alım satım yapabiliyorsunuz. Toplu bir şekilde tüm hisseler gözünüzün önüne geliyor.

Ve günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak geriye dönük hisse incelemesinde bulunabilir. Ayrıca dünyanın her yerindeki her olayı İnternet sayesinde hemen öğrenebildiğimiz için savaş, kriz ya da doğal felaketlerin borsaya olan etkisini takip etmek de çok daha kolay bir hal almış durumda. İnternet’teki faaliyetlere nasıl güveneceğiniz konusunda şüpheye düşerseniz de birçok yasal site.

Borsa İstanbul tarafından onaylanmış güvenilir hizmet vermekte. Borsa İstanbul’un kendi resmi sitesi üzerinden de piyasalar, hisseler ve borsa endekslerine ulaşmak mümkün. Ancak Borsa İstanbul ve İnternet’teki diğer ücretsiz sitelerden anlık takip yapamıyorsunuz genellikle en günceli on beş dakika kadar gecikmeli geliyor.

Canlı takip yapıp hesabınızdan borsa oynayabilmek için bir aracı kurumdan hesap açıp oynadığınız paranın belirli bir yüzde komisyonu karşılığı hizmet alabilirsiniz. Bu aracı kurumlarda borsayı güncel takip etmenin yanı sıra, hisse alıp satım işlemlerinizi yapabilir, hakkında bilgilendirme alabilir ve yatırım danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Borsa hakkında yorumlar ve tahminlere ise finans haberlerinin yoğunlukta olduğu kanallarda, televizyonlarda rastlamak mümkün; ancak tabi ki hesap açıp borsa oynama hizmetine sahip de olsanız, ekonomi haberlerini ve tüm tahminleri izleyip okumuş da olsanız kesin bir yargıya ulaşıp olacakları tam olarak kestirmenin borsa adına bir yolu yok.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !