Sağlıklı Olmanın Yolları - Sosyal İçerik Platformu
Sat ve Sas Komandoları

Sıradaki içerik:

Sat ve Sas Komandoları

e
sv

Sağlıklı Olmanın Yolları

56 okunma — 06 Aralık 2017 00:47

Sağlıklı Olmanın Yolları

Sağlıklı olmanın yolları, özellikle de her zaman kötü alışkanlıklar yaşayan insanlar için kolay bir görev gibi görünmüyor. Ancak günlük yaşamdaki küçük değişikliklerle daha fazla canlılık ve sağlık kazanmak mümkündür.

Çok uzun süre yaslanmaktan kaçınma, televizyonda oturma odasında uykudan ayrılma ve gün boyunca daha sık su içme gibi tutumlar. İyi niyetle uygulanması zor değildir. Ve bu, her yaş için, 20 ila 80 yıl arasında değişir. Yaşam kalitesinin sona erme tarihi yoktur ve her zaman iyileştirmenin zamanı gelmiştir.
Uzmanlar, sağlıklı yaşamak ve yaşam beklentilerini arttırmak için rutinin sekiz önemli değişikliğini seçtiler.
Kanepede ve televizyon ekranının önünde oturmak, yerleşik yaşam biçiminin ana işaretlerinden biridir . Bu resim obezite , hipertansiyon , inme , vasküler sorunlar. Yüksek kolesterol ve ölümle sonuçlanabilecek diğer hastalıkların şansını artırır .
Bir yerden ayrılmak ve yerleşik yaşam tarzıyla mücadele etmek zaman almaz veya evi terk etmez. Biraz yer kaplayan bazı aksesuarlar vücudunuza büyük fayda sağlayabilir. BioRitmo Marcelo Jaime Academy profesörüne göre, tramplendeki egzersize sadece 10 dakika zaten çok kalori yakabiliyor ve dolaşım ve solunum sistemlerine hala fayda sağlayabiliyor.
Journal of American Medical Association’da yayınlanan bir araştırmada, şeker yemenin lipid hızlarını, yani kandaki yağları etkileyebileceği öne sürülüyor. Araştırmacılar, daha fazla şeker tüketen kişilerin kardiyovasküler hastalıklara ve diğer kalp rahatsızlığına daha yatkın olduklarını ve dolayısıyla şeker alımını kontrol altına alan insanlardan daha kısa bir ömür beklentisine sahip olduğunu buldular .

İpucu: Yemekler arasında meyve yiyin

Böyle kıtlık bir yemek ve başka arasına isabet zaman. Oburluk aşmak için iyi bir yoldur meyve yiyor. “Meyveler daha besleyici ve öğün aralarında sunulan herhangi tatlı daha az kalori var,” beslenme uzmanı Amanda Epifânio diyor. California Biyolojik Araştırmalar Salk Institute tarafından yapılan bir çalışma çilek. özellikle çilek bu fisetin, flavonoid mevcut bulunan, uzun süreli bellek sorumlu beyin alanı uyarır. Ve bu gibi dejeneratif hastalıklara karşı korur Mal Alzheimer hastalığı ve multipl skleroz.
Yemek saatinde, sıvıları emmek yaygındır. Ama sadece yemek zamanında içme suyu sulu vücut tutmak için yeterli değildir. “Su vücudumuzda birçok fonksiyonlarda düzenleyici bir role sahiptir. Tükettiğimiz su miktarı dolaşım sisteminin düzgün işlemesi için sıcaklık kontrolü bir anahtar rol vardır” Unifesp dan fizyolog Raul Santo de Oliveira, açıklıyor.Kullanılacak su miktarını öğrenmek için vücut ağırlığınızı 0,03 ile çarpın.
Böylece, örneğin 70 kilo ağırlığında bir kişi günde yaklaşık 2,1 litre sıvı almalıdır.
“Bu hesaplamanın genel bir yolla yapıldığını hatırlamak önemlidir, ancak su ihtiyacı insandan insana farklılık göstermektedir.Örneğin yüksek performanslı bir atlet, saat başına bir litre su kaybedebilir ve bu nedenle daha büyük bir ihtiyacı olabilir.
Vücudun sürekli olarak sulanmasını sağlamak kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur, krampları önler, vücudu temizler ve bağırsak işlevini ve vitamin emilimini geliştirir. Üstelik Loma Linda Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD’de, su günlük fazla beş bardak insanlar – ortalama iki litre eşdeğeri – kalp krizi veya başka kalp hastalığı muzdarip olasılığı daha düşüktür bundan daha az içenlere göre. “Daha fazla kan seyreltilmiş ile, kalp krizi ve felç olasılığını azaltarak, kan damarları aracılığıyla daha kolay akar.

Sağlıklı Olma

Yemek saatlerinde, birçoğu, denemeden önce yemeğe tuz koydu. Bu alışkanlık çok tehlikelidir ve ömrünü kısaltabilir.Çünkü sirkülasyondaki fazla sodyum, sıvıların tutulmasına, susuzluk hissinin artmasına neden olabilir. “Bu sayede, daha fazla suda sodyum ve seyreltik için sindirilebilir geçer daha yüksek kan basıncı ve kalp yükünü yol açabilir kan sıvı hacmi,” endokrinoloji Filippo Pedrinola, hayatımın uzmanı.

Brezilya’da Sağlık Bakanlığı günde altı miligram tuz tüketimi olarak tavsiye edilmiştir. Ancak, Bakanlığın verilerine göre, Brezilya’nın ortalama tüketimi 12 miligram. endokrinolog diyor “ölçümünü kolaylaştırmak için. Hipertansiyon Brezilyalı Derneği iki sığ kahve kaşıkları altı miligram eşdeğer olduğunu göstermiştir”.

Bu sorundan kaçınmak için bazı bitki ve baharatların kullanılması gösterilir. “Baharat ve çeşni kokular ve tatlar sağlıklı yemekler yapabilirsiniz. Aromatik biberiye, tarhun, kekik, nane, maydanoz, rezene veya adaçayı gibi otlar yanı sıra baharat, köri, Hindistan cevizi, tarçın, zerdeçal ve karabiber tür karanfiller, yemeklerin hazırlanmasında büyük fark yaratabilir “diye açıklıyor Fillipo Pedrinola. Buna ek olarak, sarımsak, limon ve sirke çok miktarda kullanılırsa, vücuda zarar vermeden gıdaya daha fazla tat vermeye yardımcı olur.

Sağlıklı Olma

Düzenleyen sorumlu nörohormon – melatoninin eylemi durdurma ek olarak uyku – çünkü açıklık, televizyon da değil sürekli gürültü yapmak engellemektedir. “Bizim uyku aşamaya ayrılır: .. hafif uyku ve derin uyku yüksek ve düşük sesleri arasında tenavübü olduğunda vücut enerjiyi yeniden kullanılabilen ikinci fazda sadece vücut alarma olup yapamadım derin uykuya giriyor “diyor Santa Cruz Hastanesi Uyku Enstitüsü müdürü uyku uzmanı Daniel Inoue.

Televizyonun bir diğer dezavantajı ise, bir kişi uykusuzluğa düştüğünde, yakında televizyonda bir şov gerçekleştirecek olmasıdır. Uzman, “Bu sadece bizi henüz daha az uykuda bırakıyor” diye açıklıyor.
İyi bir uyku kalitesi, gün boyunca harcanan enerjileri geri kazanmak için gereklidir. Uyku Amerikan Akademisi tarafından yapılan bir çalışma olduğunu kanıtladı uyku iyi uzun ömürlü sırlarından biridir. İlişkili Profesyonel Uyku Toplulukları tarafından yapılan bir başka araştırmada, kronik uykusuzluğa maruz kalan herhangi bir kişinin, sorun yaşamayan insanlara kıyasla üç kat fazla ölüm riski taşıdığını belirtti.

İyi bir uyku kalitesi için doğru ortamda uyku şarttır. Daniel Inoue “Uygun bir şilte ve sessiz bir odada yedi buçuk saat civarında uyku çoğu insanın enerjisini geri kazanması için yeterlidir” diyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli