Futbolcular Sigara İçiyor Mu? - Sosyal İçerik Platformu
KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019

Sıradaki içerik:

KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019

e
sv

Futbolcular Sigara İçiyor Mu?

88 okunma — 25 Mart 2019 00:35

Futbolcular Sigara İçiyor Mu?

Futbolcular Sigara İçiyor Mu? Spor yapan ve özellikle mesleği spor olan bireyler sağlıklarına ve beslenme alışkanlıklarına çok dikkat etmektedir. Fakat bazı bireyler bu konuda çok büyük bir taviz vererek yani sigara içerek hem sağlıklarına hem de mesleklerine zarar vermektedir. Günümüz dünyasında çok popüler bir soru var: Futbolcular sigara içiyor mu?

Futbolcular Neden Sigara İçer?

Futbolu bırakan veya hala futbola devam eden bazı futbolcular sigara gibi kötü bir alışkanlığa sahip olabiliyorlar. Bazı fotoğraf karelerine ünlü futbolcuların sigara içerken yakalanan görüntüleri yansımıştır. Bu alışkanlığa başlama nedenleri keyif, yaşadıkları zenginlik ve benzeri nedenleridir. Milyonlarca sporseverin aklındaki bu soruya cevap verilecek olursa: evet futbolcular da sigara içer.

Sigara İçen Futbolcular

Biraz önce bahsedildiği gibi bazı ün yapmış futbolcuların sigara içerken yakalanmış fotoğrafları vardır. İsimleri ise sporseverlere çok tanıdık gelecek. Zidane, Slaven Bilic, Serdar Özkan, Rooney, Roberto Carlos, Mesut Özil, Messi, Maradona ve daha birçok futbolcunun sigara içtiği bilinmektedir. Tabi ki de sigara her insana olduğu gibi onlara da, özellikle mesleği spor olduğundan dolayı aşırı zararlıdır.

Spor severler bu bilgiyi öğrendiğinde oldukça şaşırmaktadır. Sigaranın zararını bilen ve yaptığı meslekten dolayı içilmesinin uygun olmadığını da bilen futbolcuların bu konuda pek bir açıklaması yoktur. Açıklama yapanlar ise sert bir tavırla insanların bu konuda onlara karışma hakkının olmadığını savunmuştur. Sporseverlerin çoğu bu açıklamalar ve edindiği bilgiler dolayısıyla fenomeni olduğu futbolcuyu takibi bırakıp ondan adeta uzaklaşmıştır. Futbolcular bu tavırlarıyla ve zararlı alışkanlığıyla hem destekçilerini hem de sağlıklarını büyük oranda kaybetmektedir. Sigara içen futbolcuların daha ne kadar bu alışkanlığa devam edeceği, sağlıklarını ve destekçilerini ne kadar süre daha kaybetmeye devam edeceği bilinmemektedir. Yaptığı açıklamalar ise uzun süre devam edeceklerini bariz şekilde ortaya koymaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !