Mutlaka Bilmeniz Gereken Bitcoin Hikayeleri-sosyal içerik platformu
Nemli Saç

Sıradaki içerik:

Nemli Saç

e
sv

Bitcoin Mutlaka Bilmeniz Gereken Hikayeleri

93 okunma — 12 Aralık 2017 00:04

Bitcoin Mutlaka Bilmeniz Gereken Hikayeleri

Bitcoin Mutlaka Bilmeniz Gereken Hikayeleri Sanal para bitcoin çılgınlığı günden güne artmakta. artık gazetelerin haber sitelerinin ilk sayfalarını, Bitcoin Haberleri, görmek alışıldık bir durum.

Bitcoin’in sonu nereye varır bilemiyoruz. Ama şuanda bu çılgınlık bütün dünyayı sarmış durumda. bugün Bitcoin’le ilgili ilginç şaşırtıcı enteresan bilgilere bakacağız. Bitcoin ortaya çıkışından yaklaşık 1 sene sonra o zamanlar öğrenci olan Norveçli Kristoffer Koch. 5000 bitcoin alıyor. Ve sonrasında üzerine pek düşmeyip Unutuyor.

Bitcoin iyice gündem olmasından sonra 2009 yılında aldı koyinlere bakmak için 2013 yılda hesabına girmek isteyen Koch ilk başta şifresini hatırlayamıyor şifresini hatırladıktan sonra 27 dolar karşında aldığı 5000 bitcoin. 4 sene sonra 900 bin dolar olmuştu. 5000 bitcoinin, bugünkü değeri ise 36 milyon dolar. Hepimizin mutlaka duyduğu bir kelime olan dedem zamandı şuradan bir arsa olsaydı, lafını. Kristoffer Koch, gerçeğe dönüştürerek bir milyoner oldu.

Bitcoin’in kurucusu, olan Satoshi Nakamoto Kim olduğunu, gerçekte adının ne olduğunu ve nerede yaşadığını kimse bilmiyor. Ortaya atılan birçok iddia var. Satoshi Nakamoto’nun tek bir kişi olmadığı, bu adı kullanan bir grubu bitcoinin, arkasında olduğu en yoğun iddialardan biri. Kendilerine Japon ismi vererek hedef şaşırtmaya çalışan Amerikalı ve Avrupalı, kıripto uzmanlarının bu ismi kullandığı da çok konuşulan türlerden biri. Tek bir kişiden veya birden fazla kişiden oluşan Satoshi Nakamoto, 1 milyon adet bitcoine sahiptir.

Bitcoin Hikayeleri

Ve bu miktar, bugün yaklaşık 7.2 milyar dolara denk geliyor. Galler vatandaşı olan James. 2009 yılında Bitcoin biriktirmeye başlamıştı. Bilgisayar bozulunca yeni bilgisayar alıp, eski bilgisayarını, çöpe atmıştı. Ama içinde bitcoin, bilgilerinin bulunduğu sabit diski 3 yıl daha muhafaza etmişti. 3 yıl sonunda diski için dene olduğunu unuttuğu bir anda.

Diski çöpe atmış ve sonra aklı başına geldiğinde 7500 bitcoin, bilginin içinde olduğunu atlamıştı Galler çöplüğüne giden James, sabit diski bulmak için görevlilerden yardım ister ama görevliler, bu yardımı yerine getiremeyeceği söylerler. 7500 Bitcoin bugün yaklaşık 54 milyon dolar yapmaktadır. Ve çok dağının derinliklerinde bir yerdedir. Belki de paramparça olmuş bir disk ile beraber yok olmuştur. Bitcoin üretmek için güçlü bilgisayar sistemlerine ihtiyaç vardır, özellikle de çok güçlü ekran kartlarından Bu bilgisayarlar, hiç durmadan yoğun işlemler yaparak Bitcoin madenciliği denen işlemi yerine getiriyorlar.

Durmadan çalışan bu bilgisayarlarda tabiiki büyük miktarda elektrik tüketiyorlar dünyada şu an şu dakika, Bitcoin madenciliği yapan bilgisayarların harcadığı elektrik topladığımızda 2 milyon Normal aile evi de aylık harcadığı elektrik tüketimini eşit bir miktar çıkıyor. Amerika’da bir öğretim görevlisi, güvenlik kamerası görüntülerini kaydeden cihazlarda kötü amaçlı yazılımlara rastlar. aynı ağa bağlı tüm güvenlik kamerası kayıt cihazlarında da aynı kötü amaçlı yazılımın olduğu anlaşılınca, olayın üzerine gider olayı çözer.

Mutlaka Bilmeniz Gereken Hikayeleri

Bir grup ve hacker, yazdıkları virüs ile Bu cihazların işlemcilerini Bitcoin madenciliği yapmak için kendi amaçları doğrultusunda çalıştırmakla’ydı. Bu beş, hikayeden başka bitcoin ile ilgili kısa kısa birkaç enterasan olayı daha paylaşmak istiyorum. Amerikalı şirketler, hacker saldırılarına karşı hızlı çözüm üretmek için Bitcoin satın alıyorlar.

kırgızistan Bolivya, Ekvator bangladeş’te bitcoin, yasak. Bitcoin, madenciliği yapan Genesis bir firma bir birim bitcoini Stratosfere gönderdi. Bunu, uzaydaki ilk Bitcoin işlem olduğunu iddia etti. FBIyasadışı işlerde kullanılan bitcoini Kendi elektronik cüzdanın da tutar.

Nobel ödüllü ekonomist, Milton Friedman Bitcoin’i icad edilmeden 10 yıl önce tahmin etti. Facebook, fikrinin kendilerine ait olduğunu söyleyen Mark Zuckerberg, eski sınıf arkadaşı WINKLEVOSS kardeşler, dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yüzde birine sahipler WINKLEVOSS kardeşler, bir Bitcoin, 9 dolar civarında seyrederken. BİTCOİN toplamaya başlamışlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
TREND İÇERİKLER
partiko nedir
partiko nedir
Mart 27, 2019
SHİBA INU
SHİBA INU
Mayıs 2, 2022
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !