Blockchain ve Kimlik Doğrulaması - Sosyal İçerik Platformu
ZenCash vs ZClassic vs ZCash

Sıradaki içerik:

ZenCash vs ZClassic vs ZCash

e
sv

Blockchain ve Kimlik Doğrulaması

77 okunma — 28 Kasım 2017 13:48

Blockchain ve Kimlik Doğrulaması

Blockchain ve Kimlik Doğrulaması Son zamanlarda THEKEY proje ekibi, Kimlik Doğrulama (IDV) ekosistemi tabanlı NEO blok zincirinin kurulması hakkında resmi bir açıklama yaptı.

IDV sisteminden elde edilen sonuçlar yadsınamaz ve değiştirilemez. Ekip, bireysel Büyük Verileri işleme ve geliştirme konusunda 20 yılı aşkın tecrübeyi benimsiyor. Şu anda THEKEY, ilgili hükümet yetkilileri tarafından doğrulanmış 66 ilde 210 milyon kişinin kişisel kimlik bilgilerini gerçek zamanlı olarak bağlamıştır.

Takım zaten 23 alakalı telif elde etti ve 15 patent SIPO (ÇHC Devlet Fikri Mülkiyet ofisi) tarafından kabul ve tasdik işlemini başlamıştır. Blockchain teknolojisi ve IDV’nin birleşimi, insanları gerçek dünyadan çevrimiçi dünyaya götürmenin yolunu açacaktır.

IDV GEÇMİŞIİ

Çin’de en eski belgelenmiş kanıt, soyluların hiyerarşisini ispatlamak için kullanılan Sui ve Tang hanedanının “Balık Tabakalaması” dır. Daha sonra “Kaplumbağa Tally”, “Diş Tabağı” ve “Bel Tag” vb. Olarak gelişti. Kişisel bilgiler içeren kimlik kartı yalnızca Çin Cumhuriyeti döneminde ortaya çıktı. Düşük üretken güç ve basit toplumsal faaliyetler nedeniyle, senaryo IDV’nin çok sınırlı olması nedeniyle yetkililerin verdiği kanıt yeterli olacaktır. Sahteciliği önlemek için yetkililer, bu sorunu çözmek için kimliğin yanı sıra şiddet yasağı materyallerini ve paketlerini sürekli değiştiriyorlardı, ancak ilgi nedeniyle, insanlar kimliğini sahte yapmak için hayatlarını tehlikeye atıyorlardı.

IDV IÇIN ACIL İHTIYAÇ

Tekil kimlik bilgileri, günlük sosyal faaliyetlerin taleplerini karşılayamaz. Örneğin, sağlık sigortasını satın almak için kimlik kartınızı tıbbi kayıtlarınızla birlikte vermelisiniz; bir banka kartı için başvurursanız, kimlik kartına ek olarak gelir belgesi de gereklidir; ikamet izni için başvurduğunuzda, kiralama veya satın alma sözleşmesi de gereklidir.

Bu sakıncaya neden olan şu 5 nedenden kaynaklanabilir:

  1. Kişisel bilgiler, birbirine bağlı olmak zor olan farklı kamu makamlarında saklanır;
  2. Merkezileştirilmiş bir şekilde kaydedildiğinden beri hiç kimse kendi kişisel kişisel bilgilerine sahip değildir;
  3. Kişisel bilgiler sürekli değişiyor ve güncelleniyor;
  4. Kişisel bilgilerin kullanımı için yüksek güvenlik riski;
  5. Kişisel bilgilerin yalnızca küçük bir kısmı düzgün bir şekilde saklanır ve kullanılır.

Sonuç olarak, merkezi kimlik doğrulama yöntemi ortaya çıkan talepleri karşılayamıyor.

DMI KAVRAMI

DMI Dinamik Çok Boyutlu Tanımlamayı temsil eder. Birden fazla veri kaynağı toplama, veri modelleme, erişim kontrolü, veri kapsülleme ve uygulama arabirimini bütünleştiren bir IDV çözümüdür. DMI halen sosyal sigorta, ticari sigorta, sağlık sektörü ve kredi soruşturmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

BDMI’NUN ORTAYA ÇIKIŞI

Bloknalı değiştirilemez ve güvenilir, açık, dağıtılmış bir defter olarak kullanılabilir. DMI ve blok zincir teknolojisini kullanarak Blockchain Tabanlı Dinamik Çok Boyutlu Tanımlama (BDMI), kimlik bilgilerinin değer iletim ağı oluşturmaktadır. Farklı uygulama senaryolarına ve geliştirme platformlarına göre, geliştiriciler blok zinciri veri toplama komut dosyası yazarlar, bunu kimlik bilgilerinin üretildiği ve depolandığı düğüme yerleştirirler. Daha sonra komut dosyası, DMI veri alışverişi arabirimini çağırır, kimlik bilgilerini işler ve diğer düğümlerle merkezi olmayan bir P2P ağı oluşturur. Oluşturulan veri paketi “blok” olan elektronik bir sürümde kalıcı olarak kaydedilecektir. Blok, tüm değer değişim etkinliklerini kronolojik olarak kaydeder ve tüm bloklar birlikte BDMI olan bir kayıt koleksiyonunu oluşturur.

BDMI’NUN GÖRÜNÜMÜ

Daha fazla kişisel kimlik bilgisi (PII) blok zincirde kaydedildiğinde, bir bireyin kontrolü altındaki Kişisel Güvenlik Kurumu daha sağlam ve çeşitlidir. BDMI ile insanlar daha rahat yaşayacak. Örneğin, bir anahtarsız kapıyı açın, ancak yüz tanıma ve dijital parmak izleriyle, davranışınızı, blok zincirde tuttuğunuz son davranışlarla. THEKEY ile, insan nihayetinde internete “göç” edebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
TREND İÇERİKLER
partiko nedir
partiko nedir
Mart 27, 2019
SHİBA INU
SHİBA INU
Mayıs 2, 2022
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !