Güncel Bir Blog için Ne Yapılmalı - Sosyal İçerik Platformu
İphone’larda Mavi Ekranının Çözümü

Sıradaki içerik:

İphone’larda Mavi Ekranının Çözümü

e
sv

Güncel Bir Blog için Ne Yapılmalı

77 okunma — 23 Haziran 2019 21:55

Güncel Bir Blog için Ne Yapılmalı

Güncel Bir Blog için Ne Yapılmalı;Öncelikle şu konuya değinmek istiyorum? Neden blog açmak, yazma gereksini mi duydunuz? Bir hedef kitleniz var mı?.Hedef kitlenizvar ise bu hedef kitlenize ne tür konularda ulaşmayı hedefliyorsunuz? Bu soruları kendinize sormanız da fayda var.

Çünkü doğru hedef kitlelerine doğru konularda yazı yazarsanız, bu camiada yükselme popüler olmanız da o kadar artacaktır. Hemen izah edeyim

MeselaTeknoloji blogunuz var; Ama siz yemek tarifleri paylaşıyorsunuz ne kadar doğru bir teknoloji haberleripaylaşmış olabilirsiniz ki okurlarınıza bu yüzden bu yerden sonra yazının devamını okumadan önce ilk bir hedefiniz var mı? veya hangi konularda bilgiler paylaşacağınızı belirlemeniz lazım.

1- Blog sitesi için neler yapılmalıdır.

Bilgi birikiminizi paylaşmak için yazmalısınız, unutulmamalidır ki “Bilgi güçtür ve paylaştıkça büyür” Doğru bilgileri, haberleri insanlara ulaştırmanın en kısa yollarından biriside blog adresleridir.

2-Blog nasıl yazılmalıdır?

Blog yazarken ilk önce araştırma yapılmalı ve doğru bir konu başlığı seçilmelidir. Örnek vermek gerekirse: Blogun konusu kırmızı bir elma ise Mavi elma diye başlık atılması saçma olacaktır. Bu yüzden konunuza öz ve kısa başlıklar konulması daha anlaşılabilir ve o konuyu daha iyi yansıtacaktır okuyuculara.

Blog hazırlarken başlık kadar içerikte önemlidir. İçerikleri oluştururken düzgün ve anlaşılabilir yazmakta fayda vardır. İnsanın kafasını karıştıracak sözcük gruplarından uzak durmanızı tavsiye etmekteyim. Mesela kelimelerin İngilizce olarak değilde (Relax) Türkçe kelimeler kullanın (Sakin) gibi. Millet birde kelime anlamını aramasın 🙂 Bir diğer önemli nokta ise uzun makale yazarken veya kısa anlatmanız gerekirken uzun yazıyorsanız gereksiz kelimelerden sakinin. Az ve öz olsun. 20 sayfa yazarak okurlarınızı bayacağınıza 1 sayfaya düşürün. Gereksiz cümle yapılarını veya cümleleri atın. Nasıl mı ?

1- Mustafa kırmızı spor arabası ile Ankara’ya yola çıktı.

2- Mustafa arabası ile Ankara’ya gidiyor.

Yukarıdaki örnekte 1’i kısaltarak 2’e yazdık.

Blog yazarken makalelerinizde farklı materyallerde kullanın. Resim, video bunlar makalelerinize renk katar aynı zamanda konuyu daha iyi anlatır. Bir başka siteden alıntı yaparken link, güzel bir söz yazarken sahibinin adını belirtin. Böylelikle okurlarınız sizin samimiyetinize inanır.

Gelelim kırılma noktasına (Güncel kalmak için ne yapmalıyız)
Aslında basit, güncel bir blog sitenize düzenli aralıklarla içerik girerek, arama motorlarını yanlış yönlendirmeden, web sitenize yapacağınız her yeni etkinlik sizin güncel kalmanıza yarayacaktır.

Sevgilerle…

Lütfen yazıyı değerlendirin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !