Nemli Saç - (sağlık)-sosyal içerik platformu-sağlık kategorisi
İnsan Gerçekten Ölümsüz Olabilir mi?

Sıradaki içerik:

İnsan Gerçekten Ölümsüz Olabilir mi?

e
sv

Nemli Saç

73 okunma — 11 Aralık 2017 17:45

Nemli Saç

Nemli Saç Eğer kuru saçlara sahipseniz ve nemli Saç istiyorsanız aşağıdaki taktikleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Kırılgan ve kuru saçlarınız varsa kabarması da cabası olabilir. Güneş, deniz, kum ve klor gibi ekstra etkilerle zarar görüp yıpranmaya daha meyillilerdir.

1- Nemli Saç Saçlarınızın nemini korumak ve kaybettiği nemi geri kazandırmak için en önemli yollardan birisi de tabi ki bol su tüketmektir. İlk önce içeriden nemlendirmek gerekir.
2- Nemli Saç Zaten yıpranmış saçlarınıza bir de UV ışınları gelirse çok daha yıpranır. Bu yüzden UV ışınlarından saçlarınızı korumalısınız. Ayrıca dışarı çıkmadan önce saçınıza koruyucu sprey sıkıp önlem alabilirsiniz.

3- Muz ve zeytinyağı saçlar için çok faydalıdır. Bunları ister tüketin isterseniz de maskesini yapabilirsiniz.
4-Saç kurutma makinelerinden uzak durun. Çünkü saç kurutma makineleri saçı yıpratır ve nemini azaltır. Kabarmasına sebep olur. Bu yüzden saçlarınızı kendi kendine korumaya bırakın.
5-Pamuklu yastık kılıfları da uzak durmanız gerekenlerdendir. Çünkü bu yastıklar saçınızın nemini emer. Bu sebeple yatarken saçınızı ipek bir eşarpla sarabilirsiniz.
6- Sülfatsız ve gliserinli şampuanlarla saçınızı yıkmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
7- Saçınızı şekillendirirken alkolsüz ürünler kullanmaya dikkat edin. Çünkü alkol saçınızdaki nemi emer ve saç tellerinizi kabartır.
8- Saçlarınız şekil almakta zorlanıyor ise havluyla kurutmak yapacağınız en kötü şey olur. Çünkü havlu saçınızın yapısını bozar. Bu yüzden saçınızın fazla suyunu havluyla alarak kendi halinde kurutmaya bırakın.

9- Kuru saçlarınıza ekstra özen göstermeniz gerektiğinden haftada bir kez nem maskesi uygulayabilirsiniz. Saçınızın yatışmasını kolaylaştıracaktır.
10- Kabaran saçlarınızı nemlendirme yollarından birisi de gün içerisinde uygulayacağınız saç serumudur. Asileşen ve kabaran tutamlarınıza köklerine değdirmeden diplerinden uçlarına kadar sıkın ve iyice yedirin.

11- Nemli Saç Saçlarınız tutam tutam kabarıyorsa onları büyük bir fırçayla değil, maskara fırçası ya da diş fırçası ile sprey sıktıktan sonra tarayabilirsiniz.
12- Eğer yatmadan önce duş aldıysan saçlarını büzerek ensende sıkı bir topuz yap. Sabah uyandığında saçından saki ve hoş dalgalar göreceksin.

Mayonezli Saç Maskesi Tarifi

Çeyrek bardak mayonez, çeyrek bardak bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 4 damla lavanta yağını bir kapta iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza dipten uca kadar sürün. Bir bone takarak 20 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra kuru saçlar için özel olan bir şampuanla saçınızı yıkayın. Bu karışımı 2 haftada bir uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifi

3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırdıktan sonra dipten uca doğru sürün. Bir bone ile saçlarınızı kapatın ve 3 saat bu şekilde bekleyin. Daha sonra yıkayın. Haftada bir kere yaparak kabaran saçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !