Gebelik Belirtileri Nelerdir - Sosyal İçerik Platformu
Bebeğiniz Az Mı Yiyor

Sıradaki içerik:

Bebeğiniz Az Mı Yiyor

e
sv

Gebelik Belirtileri Nelerdir

133 okunma — 06 Mayıs 2022 19:33

Gebelik belirtileri nelerdir? Bir insanın yaşadığı en özel olan anlardan bir tanesi olarak da hamilelik gelmektedir. Bir bayan da bazı göstergeler ile de hamile olup olmadığı konularda da şüphelere düşebilir.

Her kadında aynı olmamakla birlikte her hamilelikte de aynı olmayan belirtiler size gebe olduğunuz müjdesini verebilir. Peki, gebelik belirtileri nelerdir ?

Hamilelik belirtilerine bakılacak olduğu zamanlarda en etkin gösterge olarak ilk olarak halk arasında adet dönemi olarak bilinen regl olma olaylarının olmamasıdır.

Her bayan her an düzenli olarak regl olur. Fakat hamile olan bayanlar ne yeni yumurtalar üretip ne de yok ederek vücutlarından da atamayacak oldukları için regl dönemleri ile karşılaşamaz.

Eğer sizler de bu ay regl olmadı iseniz de hamile olma ihtimaliniz de vardır. Bu sadece tabi ki de hamile olacağınızı da değil bir yandan stres de yaşadı iseniz de gecikme dönemlerinin de göstergesi olabilir.

Bir yandan hamilelik göstergelerinden bir diğeri de bayanların göğüslerinde hafif olarak şişmek ve hafiften gelen ağrılarda bir bayanın hamile olmasına da işaret etmektedir.

Bebekler anne karnında fetüs olarak belirmeye başladıkları ilk anlarda annenin rüyalarında yer almaya da başlamaktadır. Bu bazen bilinç altı olan bir durum iken bazen de bebeklerin müjdeli haberleri ilk olarak annelerine vermelerine de işaret etmektedir.

anneler ilk anlarda daha ilk günler içerisinde sürekli midesi bulanıyor ise bu da o bayanın anne adayı olmak üzere olduğunu da göstermektedir.

Eğer sizlerin de sürekli tansiyonu düşüyor ve bununu sayesinde de her an başlarınız da dönüyor ise ilk olarak bir hamile testi alabilir ve en yakın zamanda da kesin olan sonuçları öğrenmek için de jinekolog yardımı da alabilirsiniz. Çünkü bu belirtilere bakar iseniz sizlerin de hamile olma ihtimali de oldukça yüksek gibi duruyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !