Annelerin En Sık Kullandığı Sözler! - Sosyal İçerik Platformu
Dizel Ve Benzinli Arasındaki Fark

Sıradaki içerik:

Dizel Ve Benzinli Arasındaki Fark

e
sv

Annelerin En Sık Kullandığı Sözler!

120 okunma — 13 Şubat 2018 20:27

Annelerin En Sık Kullandığı Sözler!

Annelerin En Sık Kullandığı Sözler!En mucizevi duygulardan biridir annelik. Hamilelikle başlayan, doğumla yeni bir sürece girilen serüvende, çocuklar anneleri için dünyanın merkezi haline gelirler.

Hastayken çocuğunun başından ayrılmayan, çocuğunun büyüme evrelerinde uykusuz gecelerinin sayısı sayılamayacak kadar çok olan, her şeyin en iyisini en güzelini çocukları için yapmaya çalışan annelerin hakkı ödenmez.

Annelerin bir de klişe haline gelmiş, sanki tüm annelerin arasında telepatik bir bağ varmış ve haberleşiyorlarmış gibi izlenim veren sözleri vardır. Her anne çocuk arasında geçen, söylenen işte o sözler;

Annelerin En Sık Kullandığı Sözler!

“Evladın Olunca Anlarsın!”

Annelerin olmazsa olmaz cümleleri arasında yer alır. Aslında içerisinde bir miktar sitem de bulunmaktadır. Kendilerinin anlaşılamadığını düşündüklerinde, evlatlarına sarf ettikleri söz ya da nasihatlerine kulak asılmadığını düşündüklerinde sarf ederler.

“Her Yer, Her Yerde!”

Evde ya da odada ciddi bir dağınıklıkla karşılaştıklarında bu cümle durumun net bir izahıdır onlar için. Cümle dıştan bakıldığında çok detay vermezken, her çocuk bu cümleyi annesinden işittiğinde çok dağınık olmasına tepki verildiğini kolaylıkla anlar.

“Nereye Koyduysan Ordadır!”

Çocuğu, annesine bulamadığı bir eşyasının nerede olduğunu sorduğu anda verilen cevaptır. Burada olaya net bir bakış açısı getiren anne, evladının kendi eşyalarıyla ilgili sorumluluk sahibi olmasını istediği için bu cümleyi zikreder.

Annelerin En Sık Kullandığı Sözler!

“Akşam Yatmak Bilmez, Sabah Kalkmaz Bilmez”

Her akşam “yat artık” demekten, her sabah “kalk artık” demekten bıkan annelerin isyan cümlesidir bu. Gece uyumak istemeyen, sabah da uykusunu alamayıp annesini zorlayan çocuğa söylenen klişelerdendir.

“Çorap Giy. Üşütürsün!”

Annelerin en büyük korkularından biri de çocuklarının üşütmesi ve hasta olmasıdır. Yaz sıcağında bile çorap veya atlet giyme tavsiyesinde bulunabilirler. Şaşırmayın.

“Yeni Sildim. Basma Yere!“

Söylendiği an insanın o an ne yapması gerektiğini bilemediği bir tepki cümlesidir. Anne temizlediği alanın kirlenmesini, çocuğunun ıslak zemine basarak çoraplarının ıslanması ya da ıslak zemine basarak kayıp düşmesini istemediğinden bu sözü söyler.

Annelerin En Sık Kullandığı Sözler!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !