Bebeğiniz Az Mı Yiyor - Sosyal İçerik Platformu
SHİBA INU

Sıradaki içerik:

SHİBA INU

e
sv

Bebeğiniz Az Mı Yiyor

126 okunma — 03 Mayıs 2022 23:40

Bebeğiniz az mı yiyor yoksa iştahsız mı?Annelerin genel olarak yanıldığı konu bebeklerinin beslenmesidir. Çoğu anne bebeğinin iştahsız olduğunu söylese de uzmanlar iştahsız olduğu iddia edilen bebeklerin birçoğunun yalnızca az yediğini söylüyor.

Aslında sağlıksız bir durum olmamasına rağmen anneler bebekleri az yedikleri için beslenmelerinde sağlıksız bir durumun olduğunu düşünüyor.

Siz de bebeğinin iştahsız olduğunu düşünen annelerden iseniz aşağıdaki belirtilerin bebeğinizde var olup, olmadığını gözlemleyin.

Tüm belirtiler bulunuyorsa, o zaman bir uzmana danışmanız yararlı olacaktır. Ancak belirtiler yoksa bebeğiniz yalnızca az yemek yiyor demektir!

İştahsızlık Nasıl Anlaşılır?

En temel iştahsızlık belirtisi bebeğin normal kilosunun çok altında olmasıdır. Bebeğin kilosu sağlıksız denebilecek kadar düşük ise iştahsızlık söz konusu olabilir.

Bu nedenle bebeğin kilosu ve boyunun oranının ideal seviyede olup, olmadığı kontrol edilmelidir.

İştahsızlık Nasıl Oluşur?

İştahsızlık genellikle geçirilen bir rahatsızlık sonrasında meydana gelmektedir. Mide ya da sindirim sistemi ile ilgili olan bir rahatsızlık geçirilmesi bebeğin iştahının kesilmesine neden olabilmektedir.

Bunun yanında besinleri çiğnemekte zorlanıyor olması da yeterli yemek yiyememesine sebep olabilir. En yaygın iştahsızlık sebebi, midenin sindiriminin yavaş olmasıdır.

Mide uzun sürede boşaldığı için bebek acıktığını hissetmeyecek ve yemek yeme ihtiyacı duymayacaktır.

Sağlıksal durumların yanında bebeğin yemek yememesine neden olabilecek en belirgin neden çevredir. Yemek yeme sırasında etrafında dikkatini dağıtacak.

Farklı şeylerin bulunması yemek yeme isteğinin önüne geçebilir. Bu da zamanla iştahsızlık yaratarak, sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli