Anne Olmak Sağlığınıza İyi Gelecek - Sosyal İçerik Platformu
Gebelik Belirtileri Nelerdir

Sıradaki içerik:

Gebelik Belirtileri Nelerdir

e
sv

Anne Olmak Sağlığınıza İyi Gelecek

119 okunma — 08 Mayıs 2022 06:13

Anne olmak sağlığınıza iyi gelecek.Yapılan araştırmalar anneliğin kadınların sağlığına doğrudan ve dolaylı olarak birçok faydasının olduğunu ortaya çıkardır.

Uzmanların açıklamalarına göre anneliğin özellikle ilk yıllarında, kadınlar öncesinde olduklarından çok daha sağlıklı bireylere dönüşüyor. Peki, bu dönüşüm nasıl gerçekleşiyor? İşte adım adım anneliğin kadın sağlığındaki faydaları;

Beslenme alışkanlıklarınız değişecek

İlk dönemler emzirdiğiniz için, hamilelikten kalan bir alışkanlıkla, yediklerinize dikkat etmeye başlayacaksınız. Sonrasında bebeğiniz büyüdükçe onun beslenmesinin. Düzenli ve sağlıklı olabilmesi için eve aldığınız ürünlere ekstra dikkat edecek. Ve ona örnek olabilmek için siz de sağlıklı bir beslenme düzeni oturtacaksınız.

Hastalık oranınızda düşüş yaşayacaksınız

Anne olduktan sonra kadınların birçoğunun annelik öncesinden daha az hasta oldukları tespit edilmiştir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve bebek için düzenli yaşama daha fazla dikkat edilmesi bunun en belirgin nedenleri olarak gösterilmektedir.

Kas oranınız artış gösterir

Gideceğiniz her yere, bebeğinizle gideceğinizden ve onu ya da eşyalarını taşımak durumunda olduğunuzdan yaptığınız en ufak yürüyüş bile ekstra fayda sağlayacaktır. Vücudunuz daha fazla yorulduğu ve ağırlık kaldırdığınız için de kas oranınız artış gösterecektir.

Beyin egzersizleri yapmış olursunuz

Bebeğinize her şeyi adım adım öğretirken, siz de en ufak şeyleri dahi yeniden keşfetmiş olacaksınız. Böylece beyniniz dinç kalacak ve kendinizi çok daha yenilenmiş hissedeceksiniz.

Kötü alışkanlıklarınıza ister istemez veda edersiniz

Sabahlara kadar süren planlar yapmak, içkiyi fazla kaçırmak ya da sürekli sigara içmek gibi alışkanlıklarınızı ister istemez rafa kaldırırsınız. Böyle olunca da beslenmeden, uyku düzeninize pek çok şey düzene girmeye başlar.

Gerektiğinde uzman desteğine başvurulmalı

İyi bir anne olamama endişenin altında mükemmel anne olma isteği yatar. Mükemmel anne olmanın mümkün olmadığı, hiçbir annenin mükemmel olamayacağı anne adayına anlatılmalıdır. “Hepimiz annelerimizle problemler yaşadık, yaşıyoruz ama hep onları çok da seviyoruz. Bebeğinde seni çok sevecek ve sen çok iyi bir anne olacaksın” sözleri endişeli anne adayımıza mutlaka hatırlatılmalıdır.

Kaygının denetim altına alınması için çabalar sonuç vermiyorsa, kaygı gittikçe artıyor ve hayat kalitesi gittikçe azalıyorsa uzman desteği mutlaka alınmalıdır.

İyi bir anne çocuğunu seven, onun ihtiyaçlarını yerine getiren annedir. Hamileyken siz ne kadar mutlu olursanız bebeğinizde o kadar sağlıklı olacaktır. İyi bir anne olup olamayacağınızı düşünüp enerji harcamak yerine doğum sonrasında yeni doğan sevimli bebeğinizi sevmek, beslemek ve ona güzelce bakmak için enerji depolamak daha sağlıklı davranışlar olacaktır

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !