Mobil Uygulama Nasıl Yapılır? - Sosyal İçerik Platformu
Bir Saat İçinde Nakit Para Veren Yerler

Sıradaki içerik:

Bir Saat İçinde Nakit Para Veren Yerler

e
sv

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

64 okunma — 16 Mart 2019 23:15

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Kullanıcı olmanın ötesine geçerek, artık mobil uygulamaların avantajlarından mı yararlanmak istiyorsunuz? Bizler de bunun bilincinde olarak sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Peki, bir mobil uygulama nasıl yapılır? Büyütmek için neler yapmak gerekir?

Mobil uygulamalar günümüzde web’in tahtını sallıyor. Hatta kullanıcılara fazlasını da sunuyor. İçerik üreticisi, sivil toplum kuruluşları, blogger ve diğerleri.. Ne olursanız olun doğru bir mobil uygulama sizi tahmin ettiğinizden de daha başarılı yapabilir.

Günümüzde artık herkes akıllı telefon kullanıyor. 7’den 70’e herkesin elinde olan akıllı telefonlarda herkes kayboluyor. Kişiler günün büyük bir kısmını mobil uygulamaları içerisinde geçiriyorlar. Bu şekilde de gelir sağlıyorlar. Şu anda Apple App Store ve Google Play Store üzerinde pek çok uygulama mevcuttur. İnceleyebilirsiniz.
Her kategori altında rekabetin olması mümkündür. Uygulama mağazalarında bu rekabeti görebilirsiniz. Peki, mobil uygulama nasıl yapılıyor? Artık bu soruyu cevaplandırabilirsiniz.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?Tatmin Edici Bir Kullanıcı Deneyimi Olmalıdır

Kullanıcı deneyimi her şey demektir. Kabaca olarak bunun ne olduğunu belirtmemiz gerekiyorsa, kullanıcılarınızın uygulamanızı kullanırken neler hissettiğidir. Kullanıcılar uygulamanızı indirdiği anda, başarı sağlamışsınıdır. Ancak tatminkâr olmayan kullanıcılar yüzünden uygulamanız cihazlarından silinebilir.

Örnek vermek gerekirse: Uygulamanız eğer çok karışıksa ya da kullanıcıların anlayamayacağı şekildeyse ya cihazlardan silinecek ya da uygulamanızı kullanmayacaklardır. Bu sebeple bir uygulama içerisine girdiğinizde uygulamanın kolay kullanılabiliyor olması gerekmektedir. Bunun dışında uygulamanız reklam olmaması gerekiyor. Eğer reklam varsa, bu reklamların çok büyük ve can sıkıcı olmaması gerekiyor.

Göze Hitap Edecek

İyi bir kullanıcı deneyimini oluşturmak istiyorsanız, uygulamanızın göze hitap etmesi gerekiyor. Çekici ama sade olmak sizin için ilk amaç olsun. Sadece ve basit bir tasarımdan sonra kullanıcıların dostu olmaya çalışmalısınız. Görsel olarak elinizin ayarını da çok kaçırmayın.

Bu da can sıkabilir, göz yorabilir.
Her şeyden önce uygulamanız için şu soruyu kendinize sorun ve dürüst bir şekilde cevap verin:
“Ben bu uygulamayı mağazada görsem indirir miydim? İndirsem kullanır mıydım?” bu soruyu net ve doğru bir şekilde cevaplayın. Kendi uygulamanızı kendiniz geliştirin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli