Nikola Tesla’nın Tarihe Geçen Sözleri - Sosyal İçerik Platformu
Doğal Balın Faydaları Nelerdir

Sıradaki içerik:

Doğal Balın Faydaları Nelerdir

e
sv

Nikola Tesla’nın Tarihe Geçen Sözleri

83 okunma — 10 Ocak 2020 23:28

Nikola Tesla’nın Tarihe Geçen Sözleri

Nikola Tesla’nın tarihe geçen sözleri Nicola Tesla (Smiljan, Hırvatistan, 10 Temmuz 1856, New York 7 Ocak 1943), yüksek gerilim elektroniğinde öncü oldu. Manyetik akı yoğunluğunun SI birimi, kendisinden sonra Tesla (T) olarak adlandırıldı.

Radyo iletiminin ve elektrik alanının geliştirilmesi için çok sayıda keşif ve buluş icat etti. Bunlar, ark aydınlatma sistemi, Tesla endüksiyon motoru ve alternatif akım iletimi sistemi olan Tesla bobini, titreşimli akımları yüksek potansiyele yükseltmek için bir transformatör, bir kablosuz iletişim sistemi ve kablolar olmadan elektrik enerjisi ileten bir sistemi içermektedir . Niagara’da büyük güç sistemini tasarladı.

Tesla’nın gelişmiş konseptleri arasında teller olmaksızın büyük miktarda elektrik enerjisi ve evrenden tükenmez enerji kaynakları kullanmasını içerir. Ayrıca Floresan , radar, MRI cihazları Nikola Tesla’nın teorileri kaynaklık edinilerek yaratılmış projelerdir.

Tesla hakkında söylenen en ürkütücü buluş ise paralel rezonans ile yapay depremler üretmektir. Bu deneylerin başarılı olduğu herkesce bilinir fakat ölümünden sonra bütün çalışmalarına el koyan ABD hükümeti, bu icadı kullanıp kıtalar arası depremlere sebep oluyor mu bilinmez.

Tesla hayatı boyunca yapmış olduğu çalışmalar sonucunda edindiği bilgi ve tecrübeleri doğrultusunda bir çok söz kaleme almıştır. Bunlardan 10 tanesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir.
İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.
İnsan kalbini, bir mucidin kendi beyninin yarattığı bir ürünün başarıya ulaştığını görmesinden daha fazla heyecanlandıran bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu tür duygular insana yemeyi, uyumayı, arkadaşları, aşkı, her şeyi unutturuyor.

Birkaç saniyede binanın titremeye başladığını hissettim. On dakika daha devam etseydim binayı ve sokağı yıkabilirdi. Aynı cihazla Brooklyn Köprüsünü 1 saatten kısa bir süre içinde East River‘a indirebilirdim. (Deprem makinesi için söyledikleri)

Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin.
Paranın başkaları için taşıdığı anlam, benim için hiçbir şey ifade etmiyor.

Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi, bütün dünyayı aydınlatırdı.
Genel ilkeler adına, sığırı gıda sağlayan bir araç olarak yetiştirmek sakıncalıdır. Kesinlikle sebze yetiştirmek buna tercih edilmelidir ve bu nedenle de vejetaryenliğin, kurulu olan barbar alışkanlık sisteminden övgüye değer bir ayrılış olduğunu düşünüyorum.

Bitkisel gıdayla geçinebileceğimiz ve hatta bu yolda çalışmalarımızı avantaja dönüştürebileceğimiz, yalnızca bir teori değil, müspet bir gerçektir. Birçok ırk, neredeyse yalnızca sebzelerden gelen üstün fizik ve güce dayanarak yaşar.

Örneğin, yulaf ezmesi gibi bazı bitki besinlerinin, etten hem daha ekonomik hem de mekanik ve zihinsel performans konusunda etten daha üstün olduğuna şüphe yoktur. Dahası, bu tür gıda, sindirim organlarımızı kesinlikle daha az vergilendirir ve bu gıda miktarı bizi daha mutlu ve girişken yapar.

Bu gerçekler ışığında, her çaba, ahlakımıza aykırı bir şekilde hayvanların nedensiz yere vahşice katledilmesini durdurmaya yönelik olmalıdır.
Benim beynim sadece bir alıcıdır. Evrende bizlerin bilgi, güç, ilham aldığı bir merkez vardır. Ben bu merkezin sırlarının içine girmedim ama onun varolduğunu biliyorum.
Bilim insanı hemen sonuç elde etmeyi amaçlamaz. O, bu ileri fikirlerin kolayca ele alınacak olmasını beklememelidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli