Halk Eğitim Kursu Nasıl Kapatılır - Sosyal İçerik Platformu
8 Cm Güneye Eğik Olan Kilise Hangisidir?

Sıradaki içerik:

8 Cm Güneye Eğik Olan Kilise Hangisidir?

e
sv

Halk Eğitim Kursu Nasıl Kapatılır

293 okunma — 25 Ocak 2018 12:55

Halk Eğitim Kursu Nasıl Kapatılır

Halk Eğitim Kursu Nasıl Kapatılır.Halk eğitim merkezleri adından da anlaşılabileceği gibi öğrenim seviyesi, yaşı, cinsiyeti, medeni durumu ve kişisel imkanları ayrımı olmaksızın herkesin eğitim görebileceği ve kendine bir şeyler katabileceği eğitim kurumlarıdır

. Bu kurumlarda kurs adı verilen ve periyotları 1 hafta ile 3 ay arasında değişebilen resim, müzik, el işi, dekorasyon, bilgisayar, yabancı dil, spor, dans, kişisel gelişim ve daha birçok alanda düzenlenen eğitim programları gerçekleştirilir. Bu programlar tarihleri önceden halk eğitim müdürlüğü tarafından belirlenmiş kurslar olabilir. Bazı kurslar ise önce başvuruya açılıp gelen talep ve kişi sayısına bağlı olarak başlatılabilir ve ya başlatılmayabilir.

Yoğunlukla talep gören kurslar için ise tekrarlı programlar yapılarak başvurusu kontenjanın dışında kalan kursiyer adayları için bir sonraki kursa kayıt yapılır. Halk eğitim kursları ücretsiz kurslar olmakla beraber bazı iş alanlarında sertifikasyonu gereken eğitimlerin sonunda 10 TL ya da 20 TL gibi cüzi sertifika ücretleri talep edilebilmektedir. Kişiye operatör, işletmen ve benzeri bir yetki veren kurslar ise ücrete tabi olup halk eğitime danışılarak kayıt yaptırılmalıdır.

Halk Eğitim Kurslarına Başvuru Nasıl Yapılır?

Halk eğitim kurslarına başvuru kendi internet sitesi üzerinden ya da halk eğitim müdürlüğünden yapılabilir. Bu kursların kontenjan sayısı, kurs içeriği ve kaç gün süreceği bilgisi de verilmektedir. Tarihi belli olan kurslar için yalnızca bu tarihler arası kursa gelebilecek adayların kişisel bilgilerini sisteme girerek kayıt yapması istenir. Aynı tarih ve saatlerde olan birden fazla kursa kayıt yapılamaz, yapıldı ise de kurslardan birisi geçerliliğini kaybeder.

Tarihi kesinleşmeyen kurslar için de başvuru sayısına göre açılması karar verilen kurs için halk eğitim merkezi tarafından kursiyer adayının cep telefonuna bilgilendirme mesajı gönderilerek kursa davet edilir. Halk eğitim merkezlerinde çalışan kişiler için akşam kursları da düzenlenmektedir. Akşam kurslarına kayıt da diğer kurslarla birlikte yapılır.

Halk Eğitim Kursu Neden Kapatılır?

Halk eğitim programınca düzenlenen ve yeterli katılımcı sayısına ulaşıp gerçekleşen kurslar kapatılır, yerine yenisinin açılması için planlamalar yapılmaya başlanır. Varsa eski kurstan kalan aksaklıklar ve talepler değerlendirilerek kurslarda iyileştirmeler yapılır. Yeterli katılımcı sayısına ulaşmayan kurslar iptal edilerek kapatılır.

Yasal ya da özel sebeplerden ötürü kurs eğitmeninin bulunmadığı durumlarda da kurslar iptal edilip ertelenebilir ya da süresiz olarak kapatılabilir. Kurs binasında meydana gelebilecek tehlike arz eden herhangi bir durum ya da alt yapı ile ilgili yaşanacak sorunlar kursların belli bir dönem kapatılmasına sebep olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !