Dünyanın En Güvenilir Aile Arabası Hangisidir? - Sosyal İçerik Platformu
Ek Gıdaya Hangi Ayda Geçilir?

Sıradaki içerik:

Ek Gıdaya Hangi Ayda Geçilir?

e
sv

Dünyanın En Güvenilir Aile Arabası Hangisidir?

72 okunma — 09 Mart 2018 13:09

Dünyanın En Güvenilir Aile Arabası Hangisidir?

Arabaların Varoluşu ve Gelişimi
Dünyanın En Güvenilir Aile Arabası Hangisidir?Arabaların icadından bugüne kadar geçen sürede tasarımcılar her zaman daha hızlı ve daha güvenli araçlar imal etmeye çalışmıştır. İlk üretilen araçlardan beklenen asıl şey aracı satın alan insanları bir noktadan diğerine götürebilmesidir.

Daha sonraları araç sayısı arttıkça ve araçlar daha da hızlı hale geldikçe insanların araç beklentileri de değişmiştir. İnsanlar zamanla araçlarından daha fazla konfor, performans ve güvenlik beklemeye başlamışlardır.

Aile İçin Özel Araba

Araç teknolojisi son hızla ilerlerken otomobil üreticileri belirli kullanıcı kitlelerine hitap eden özel araçlar üretme fikrini öne atmıştır. Örneğin gençler ve heyecan tutkunları için tek kapılı ve performansı daha yüksek “cabrio” tarzı araçlar veya ticari işletmelere yardımcı olacak Ford Transit pick-up veya panelvan tarzı araçlar.

Üreticiler bir kitlenin ihtiyaçlarını ve beklentilerini araştırarak onlara en uygun araçları üretmeye çalışmışlardır. Aileler için örnek verecek olursak onlar için araçların güvenlik açısından yüksek seviyede olması, motor hacimlerinin çok yüksek olmaması ayrıca ekonomik olması, ailenin bagajlarını ve eşyalarını taşıyabilecek kadar geniş olması beklenir.

Günümüzde Aile Araçları ve Güvenlik

Aile araçları geçtiğimiz yıllarda oldukça ilerledi ve giderek daha da güvenli hale geldiler. Ancak günümüzde araç güvenlik testlerinin geldiği noktada artık sadece sürücü ve yanındaki kişi değil, yolcular ve bebek koltuğu , yayalar gibi olası bir kazada sürücü ile birlikte zarar görme potansiyeli olan herkes için güvenlik testleri yapılıyor.

2017 yılında karşımıza tüm bu testleri başarıyla geçen ve en güvenli aile arabası olmayı hak eden araç ise Subaru İmpreza oluyor.

İmpreza hem yolcu hem sürücü hem de araç dışındaki bireyleri kaza anında koruyabilmesiyle aileler için en önemli şeylerden birisi olan çocuk güvenliğini oldukça iyi bir şekilde karşılıyor, geniş bir bagaj hacmi sunuyor ve değişik motor hacimleriyle ister ekonomik ister performanslı bir aile aracına sahip olma şansı tanıyor.

Ayrıca Subaru geleneği olarak sürekli 4 çeker sistemine sahip olması yol tutuşunu ve zorlu hava koşullarında güvenliği artıran nedenlerden. Tüm bunlara baktığımızda Subaru İmpreza’nın günümüzde en güvenli aile aracı olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli