Karizma Sonradan Kazanılabilir Mi? - Sosyal İçerik Platformu
Futbolcular Sigara İçiyor Mu?

Sıradaki içerik:

Futbolcular Sigara İçiyor Mu?

e
sv

Karizma Sonradan Kazanılabilir Mi?

78 okunma — 25 Mart 2019 00:40

Karizma Sonradan Kazanılabilir Mi?

Karizma Sonradan Kazanılabilir Mi? Karizma kavramı her insanın bilinçaltında barınmakta olan sadece durum ve koşula göre dış dünyaya yansıyan bir davranış süsüdür.

Fakat karizma anlayışı insanların düşünce yapılarına göre değişkenlik gösterebilir. Bir insanın algılarına göre karizma görünmeyen bir kişi, başka bir insana karizma sahibi biri olarak görünebilir. Bunun nedeni ise bahsedildiği gibi düşüncelerdir.

Peki, neden insanın düşünce ve görüşüne göre karizma kazanmak mümkün halde iken, diğer bir insanın düşüncesine göre karizma sahibi olmayan biri olarak görülebilir.

Karizma Kazanmak

Karizma bilinçaltında yatan gizli bir cevherdir. Kişi sonradan bu bilinçaltında yatan karizma temelini bazı ayrıntılar ve davranışlar ile ortaya çıkararak karizma kazanabilir. Bunun için bazı kurallar vardır.

Nasıl Karizmamı Ortaya Çıkarabilirim?

İlk önce karşı cinsin kişiliğini ve davranışlarını analiz etmeli ve buna göre bir tavır sergilemelidir. Örneğin karşıdaki insan umursamaz kişileri seviyorsa, umursamaz gibi davranmak yerine, gerçekten umursamaz bir tavır sergilenmelidir.

Çünkü umursamaz gibi davranırsa aslında gerçekte var olmayan bir davranış sergilediği için karşıdaki insana karizması yansımaz. Bunun sebebi de onu etkilemek için umursamazlık tavrını ortaya koymasıdır. Onu etkilemek demek karşıdakini umursadığı anlamına gelir.

Bir birey eğer kişilik analizi yaptıktan sonra, umursamaz değil de farklı bir düşünceyi etkili bulan bir karşı cinsi etkilemek istiyorsa yine aynı mantık sistemi ile onun düşüncesine göre gerçeği yansıtan bir tavır sergilemesi gerekir.

Karizma kazanmak demek, mana olarak karizma sahibi olmak ile aynıdır. Her insanın dışa yansıtılmış veya olumsuzluklar yüzünden dışa yansımayan karizması vardır. Fakat insanlar sadece havalı ve lüks şeyleri karizma olarak nitelendirdiği için ve bu inanç sistemi bütün insanlarda yaygın olduğu için sadece para sahibi olan veya ünlü olan kişileri kendilerince karizma olarak görürler.

Oysa her insan bünyesinde yatan karizmayı bazı davranışlar ile ortaya çıkarak ve birazda karşısındakini umursamayarak karizma görünebilir. Umursamama örneğinin verilmesindeki temel sebep ise birçok insanın sadece umursamaz insanları karizma olarak gördüğüdür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli