Güzel Göz - Sosyal İçerik Platformu
Hızlı Şekilde Ev Sahibi Olmak

Sıradaki içerik:

Hızlı Şekilde Ev Sahibi Olmak

e
sv

Güzel Göz

77 okunma — 20 Kasım 2017 12:53

Güzel Göz

Güzel Göz Yüzdeki ifadeyi ele veren bakışlar ve bu bakışları hissettiren gözlerdir. Vücudumuzda en önemli organlardan birisidir gözler. Bir insanın gözlerine baktığımızda neşeli mi, hüzünlü mü, ağlamış mı, gülmüş mü, rahatlıkla anlayabiliriz. Gözler hisseleri de yansıtır, kaçamak bakışlar, direkt bakışlar hep bir anlam ifade eder. Kimse çatık kaşların altındaki bir göze bakmak istemez elbette.

Gün içinde birçok insanla karşılaşırız. Ne güzel gözleri var dediğimiz insanlar çıkar karşımıza. İri gözlü, sürmeli gözlü, renkli gözlü insanlar hep dikkat çekmişlerdir. Güzel gözlere sahip olmanın veya güzel göstermenin de tabii ki tüyoları vardır. İri gözler için yapılan makyajlarda koyu gölge kullanmak ve kirpiklere sürülen maskara makyajı tamamlamak göz makyajında bir alternatiftir. Birçok kişi göz makyajını kendisi yaparken, güzellik salonlarında profesyonel işlemler yapılmaktadır.

Güzel Göz

Güzel gözlerin de bir standardı ve bilimsel tanımları vardır elbette. Güzel göz de, göz yapısının şekli ve önemine bağlıdır. Güzel gözün dış kenarı iç kenara göre 4 derece daha yukarıda olmalıdır. Genç ve etkileyici göz enerji dolu bakışlardan meydana gelmektedir. Etkileyici ve enerji dolu dinamik bakışlar kaşlara da bağlıdır. Bozulmamış göz kapakları da gözü güzel göstermede çok önemlidir. Çekik ve iri gözler veya badem gözler olsun önemli olan enerjik ve etkileyici olmasıdır.

Güzel göz deyince aklımıza gelen ne büyük ne küçük olmalı ama kirpikler uzun olmalı, mavi olsun kahverengi olsun ama çok da iri olmamalıdır. Hafif çekik badem şeklinde olması güzel bir görünüm sağlar. Çekik göz makyaj uygulamalarında da eyeliner çizgileri farklılıklar yaratmaktadır.

Soğuk ülkelerde yaşayan insanların gözlerinin daha güzel olduğu ispatlanmıştır. Bir foto muhabirinin görmesi ile bu konuda eğitim almış ayni sağlıklı gözlere sahip birinin görmesinin farklı olduğunu hatırlatmak gerekir. Kuzeyde güneş çok fazla olmadığı için gözler açıktır insanlar gözlerini çok fazla kısmazlar. Güneş ve rüzgardan korunma olmadığı için sert hava olmadığı için gözler kısık değildir. Soğuk ülkelerdeki gözler bu nedenle daha güzeldir.

Kahverengi gözügüzelsaymayanlara sinir oluyorum. Sırf mavi, yeşil vb değil diye gözden sayılmıyor yahu…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !