Kırılan Tırnaklar Ne Kadar Sürede Uzar?
İphone X Ürün İncelemesi

Sıradaki içerik:

İphone X Ürün İncelemesi

e
sv

Kırılan Tırnaklar Ne Kadar Sürede Uzar?

53 okunma — 16 Kasım 2017 18:13

Kırılan Tırnaklar Ne Kadar Sürede Uzar?

Kırılan Tırnaklar Ne Kadar Sürede Uzar? Gün boyu her işte en büyük yardımcımız olan tırnaklar yapısı itibari ile dikkat edilmediği sürece çabuk kırılmaktadır.

Bu kırılan tırnakların hem güzellik açısından hem de gün içerisinde rahat kullanılması açısından hızlı bir şekilde uzaması özellikle her kadının arzuları arasında yer almaktadır. Gün içerisinde el tırnaklarının ayak tırnaklarından daha fazla kullanılmasından kaynaklı olarak el tırnaklarında kan dolaşımı daha hızlı gerçekleşmektedir. Buradan yola çıkılarak da el tırnaklarının ayak tırnaklarına göre daha hızlı uzadığı sonucuna varılmıştır. Bu hız oranını daha fazla arttırmak için kırılan tırnaklarımız için bazı yöntemler uygulayabiliriz.

YUMUŞAK SABUN

Ellerimizi yıkarken eğer sert sabun kullanırsak tırnaklar çabuk kırılabilir bu nedenle yumuşak sabunlar kullanmaya dikkat etmeliyiz ve aynı şekilde yumuşak havlular kullanmaya dikkat etmeliyiz.YUMUŞAK SABUN Ellerimizi yıkarken eğer sert sabun kullanırsak tırnaklar çabuk kırılabilir bu nedenle yumuşak sabunlar kullanmaya dikkat etmeliyiz ve aynı şekilde yumuşak havlular kullanmaya dikkat etmeliyiz.

SERT CİSİMLERLE UĞRAŞMAMAK

Tırnaklarımızı sert cisimleri açmaya çalışmakta kullanmamaya dikkat etmeliyiz. Açmakta zorlandığımız kapaklar hem tırnaklarımızın kırılmasına neden olabilir hem de tırnaklar sıkıştırdığı için uzamasını geciktirebilir.

BEYAZ SİRKE

Beyaz sirke dolu bir kaba sıra ile ellerimizi koyarak üç dört dakika kadar beklettikten sonra ellerimizi çıkartabiliriz. Bu yöntem tırnaklarınız daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.BEYAZ SİRKE Beyaz sirke dolu bir kaba sıra ile ellerimizi koyarak üç dört dakika kadar beklettikten sonra ellerimizi çıkartabiliriz. Bu yöntem tırnaklarınız daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

SAĞLIKLI BESLENME

Tırnakların çabuk kırılması veya bakımsız olmasının en büyük nedenlerinden birisi de sağlıksız beslenmedir. Bu nedenle düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat edilmeli ve bol su tüketmeye çalışılmalıdır.

E VİTAMİNLİ NEMLENDİRİCİ

Özellikle soğuk kış aylarında ellerin en büyük kurtarıcısı kullanılan nemlendiriciler olmaktadır. Aynı zamanda tırnakların beslenmesinde de son derece önemli rol oynamaktadır. Ellere sürekli olarak nemlendirici kullanarak hem daha hızlı uzamasını yardımcı olabilir hem de tırnakların daha canlı ve dirençli bir hale gelmesinde etkin bir rol oynanabilir.E VİTAMİNLİ NEMLENDİRİCİ Özellikle soğuk kış aylarında ellerin en büyük kurtarıcısı kullanılan nemlendiriciler olmaktadır. Aynı zamanda tırnakların beslenmesinde de son derece önemli rol oynamaktadır. Ellere sürekli olarak nemlendirici kullanarak hem daha hızlı uzamasını yardımcı olabilir hem de tırnakların daha canlı ve dirençli bir hale gelmesinde etkin bir rol oynanabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli