Saç Boyamanın İncelikleri
Kuru Cilde Karşı Ayurveda

Sıradaki içerik:

Kuru Cilde Karşı Ayurveda

e
sv

Saç Boyamanın İncelikleri

60 okunma — 14 Kasım 2017 17:02

Saç Boyamanın İncelikleri

Saç Boyamanın İncelikleri Her kadın güzel görünmek adına dış görünüşünü değiştirmekten mutluluk duyar. Şüphesiz en sık yapılan değişiklik de saç boyamaktır. Doğru saç boyama için yapılacaklar hakkında püf noktalarında bahsedebiliriz.

Doğru seçim yapmak

Teninize uyacak ve doğal saç renginizden bir kaç ton daha koyu olacak bir renk seçmelisiniz. Beyazlıkları düşünürsek saç renginden koyu ton kullanmak kapatma işleminin başarılı olmasını sağlayacaktır. Açık tonları tercih ederseniz beyaz kısımlar turuncu bir hal alabilir ve bu istediğiniz sonuçtan uzaklaşmanıza neden olabilir.

Boya öncesi bakım yapmak Boya öncesi bakım yapmak.

Boya yapmadan bir kaç hafta öncesinde saç bakımı yaparsanız hem boya renginiz daha canlı olacaktır hem de saçınızda daha uzun süre kalacaktır.

Boya için gerekli malzemelerin kontrolünü yapmak.

Saç Boyamanın İncelikleri

Boyaya başlamadan önce kullanacağınız malzemeleri mutlaka kontrol edin. Boyayı karıştırmak için kullanacağınız kabın, sürmek için fırçanın ve saçınızı tarayarak ayırmak için gerekli olacak tarağın yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca ellerinizin boyanmaması için eldivenlere de ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Boyama esnasında eski bir gömlek giyerseniz boyanın giysinize bulaşmasını önlemiş olacaksınız. Eski bir saç havlusunu da yanınıza aldıktan sonra boyama işlemini için malzemelerinizi tamamlamış olacaksınız.
Saç boyamaya başlamadan önce geniş dişli bir tarakla saçınızı iyice taramanız gerekmekte. Bu sayede aradaki saç telleri açılacak ve saçların gerginliği artacaktır.
Saçları doğru boyamak için dipten sona doğru boyayı sürmek gerekir. Saç boyasının saç tellerine iyice karışmasını sağlayabilmek için mutlaka saç boyama fırçası kullanılmalıdır.

En iyi sonucu elde etmek için tüm bu işlemler yapıldıktan sonra belirtilen süre sonunda saçınızı yıkayıp kuruttuktan sonra keyifle kendinizi izleyebilirsiniz.

Basit ama etkili sonuç alabilmenizi sağlayacak püf noktalarına dikkat ederseniz sonuç sizi mutlu edecektir. Güzellik göreceli denilse de aslında güzellik saç boyamada herkes için benzer şeyleri ifade eder.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli