KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019 - Sosyal İçerik Platformu
Black Friday Nedir?

Sıradaki içerik:

Black Friday Nedir?

e
sv

KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019

92 okunma — 20 Mart 2019 15:07

KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019

KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019 2019 yılında girişimciler 2 başlık altında destekleneceklerdir. Bunları şu şekilde belirtebiliriz:

1-Girişimcilik Destek Programı

KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019 Ekonomik kalkınmanın olabilmesi için, ülkemizdeki istihdam sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Bununla birlikte işletmelerinin çalışma standartlarının artması gerekiyor. 2019 yılında girişimcilere bu noktada KOSGEB destek sağlıyor. Toplam destek tutarı 150 Bin TL olarak belirtilmektedir.

Bunun 100 Bin TL’si kredi, 50 Bin TL’si hibe şeklindedir. Bu ödemeyi almak istiyorsanız 32 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız gerekiyor. Kurslar, girişimcilere ücretsizdir.

2-Girişimciliği Geliştirme Destek Programı

Bu programın amacı ise kurulan işlerin yürütülmesi ya da yeni iş kurma imkânının sağlanmasıdır. Başarılı olanlara destek, ilk aylarda iş yerlerine yardımcı olmak amacıyla kurumlara destek verilecektir. Bu noktada kurumlara verilecek destekler şu şekildedir:
Eğer ileri girişimciyseniz bunun için 360 Bin TL ödeme alacaksınız.
Eğer geleneksel girişimciyseniz de bunun için 60 Bin TL ödeme alacaksınız.
Mevzuat içerisinde desteklerin nerelerde kullanılabileceği açık bir şekilde belirtilmektedir.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB Destekleri Nelerdir 2019 Hayallerindeki işi kurmak isteyen, ancak bunun için yeterli sermayesi olmayanlara Kosgeb yardımcı oluyor. Bu yardım sayesinde de vatandaşlar hem hayallerinde işlere kavuşuyor hem de büyük projeler üretebiliyor.

Kendi işinin patronu olmak isteyenler, soluğu Kosgeb’te alıyor. Bu krediden kimler faydalanabilir?
-18 yaşını dolduran T.C. vatandaşları
-1 sene içerisinde İŞGEM adı altında işletme açmış olanlar
-Üniversitelerin yapmış olduğu genç girişimci geliştirme programına katılıp, buradan başarılı bir şekilde mezun olanlar
-KOSGEB çatısı altında verilen eğitim haricinde, danışmanlık eğitimi alan kişiler
KOSGEB kredisini alabilirler. Bunun dışında da kayıt yaptırılması gerekmektedir. Bunun için internet üzerinden e-Hizmetler menüsünden, işletmenizin kaydını yapmalısınız. Karşınıza gelen beyannameyi doldurun. Uzmanlar tarafından beyannameniz kontrol edilecektir. Bu sebeple bilgilerinizi doğru girmeye özen gösterin.

Verilen Diğer Destek Programları

KOSGEB’in vermiş olduğu destek programlarını şu şekilde belirtebiliriz:
KOBİ Proje Destek Programı, AR-GE, İnovasyon Destek Programı, KOBİ Teknoyatırım, Tematik Proje Destek Programı, Gelişen İşletmeler Pazarı KOBİ Destek Programı, İşbirliği Güçbirliği Destek Programı, Kredi Faiz Desteği, KOSGEB Laboratuar Hizmetleri, Stratejik Ürün Destek Programı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !