Evde Köpek Maması Hazırlama Yöntemleri - Sosyal İçerik Platformu
Caniler Pedagojisi Nedir?

Sıradaki içerik:

Caniler Pedagojisi Nedir?

e
sv

Evde Köpek Maması Hazırlama Yöntemleri

85 okunma — 23 Ağustos 2018 12:11

Evde Köpek Maması Hazırlama Yöntemleri

İnsanların yakın dostu olarak bilinen köpekler için dışarı da hazır olarak satılan mamaların içerisinde bulunan bazı katkı maddeleri sebebi ile evde köpekleri için mama yapma girişimlerinde bulunmaktadırlar.

Hazır olarak satılan gıdaların içerisinde bulunan katkı maddeleri, köpeklerin sağlığını bazı yönlerde olumsuz etkilemektedir. Evde köpekler için mama yapmak daha sağlıklı olacağından daha da taze olarak besin kaynağı haline getirilmektedir.

Paketlerde uzun süre muhafaza edilen köpek mamalarının yararı olmayacağı gibi sadece tokluk hissi oluşturmak için yenmektedir. Köpek maması yapmak için elimizde en temel bulunması gereken malzemelerden en önemlisi ettir.

ÖDÜL MAMASI

Bu mamayı yapmak için elinizde bulunması gereken en temel malzeme kırmızı et veya tavuk etidir. Yanında ise kasaplardan kolaylık ile temin edebileceğiniz kemik parçalarıdır.

Pirinç, ıspanak ve fıstık ezmesi malzemelerinizi de bulundurduktan sonra ödül mamasını yapmak için kemik parçasının üzerine karıştırılan pirinç ve fıstık ezmesini sarınız.

Bu biraz bekledikten sonra şeklini tam alacaktır. Kalıbınız var ise bunu et parçalarını küçük parçalar haline getirip kalıbın en altına döküp diğer karıştırdığınız karışımı da üzerine dökebilirsiniz.

BAYAT EKMEK VE ET MAMASI

Bayatlayan ekmeklerinizi değerlendirebileceğiniz bir mama yöntemidir. Bu yöntem ile birlikte bayat ekmekleri elleriniz ile ufalayabilirsiniz.

Daha sonra ufaladığınız ekmeklerin üzerine yumurta kırınız. Kırdığınız yumurta ekmeğe kolay şekil vermenizi sağlayacaktır. Ekmeği yuvarlak yassı haline getirdikten sonra üzerine et parçalarını küçük hale getirilmiş şekilde koyunuz.

Bunu isterseniz bir kabın içerisinde çok az su koyup nemlendirerek de verebilirsiniz, isterseniz de kuru bir şekilde verebilirsiniz.

BESLEYİCİ MAMA

Sebzelerin besleyici özelliklerinden faydalanarak bu köpeğinizin yiyecek şekline getirerek bu mamayı kolay bir yöntem ile hazırlayabilirsiniz.

İçerisine ıspanak, pırasa, havuç, elma, fasulye ve tahıl malzemelerine kayabilirsiniz. Bunları iyi bir şekilde karıştırarak kırmızı et parçalarına bulamaç yapabilirsiniz. Bu köpeğiniz için oldukça besleyici olacaktır.

Hazır ve ya evde yapım olan köpek mamalarını kullanırken mutlaka bilirkişiye kullanınız. Küçük hayvan dostlarınızın çiğnemesi açısından bazıları zor olabilir. Eğer küçük hayvan dostunuz için yapacaksanız da eğer bunları daha küçük parçalarda yapın. Ve azar azar veriniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli