TBMM'de güvenliği Aselsan ürünleri sağlıyor! - Sosyal İçerik Platformu
Zenfone 4’ün kamerası artık daha yetenekli!

Sıradaki içerik:

Zenfone 4’ün kamerası artık daha yetenekli!

e
sv

TBMM’de güvenliği Aselsan ürünleri sağlıyor!

67 okunma — 10 Eylül 2017 22:51

15 Temmuz 2016 günü yaşanan hain darbe girişimi sırasında bombalanan ve oldukça ağır hasar alanTürkiye Büyük Millet Meclisi‘nde güvenliği en üst düzeye çıKarmak için çalışmalar yapıldığını daha önce duyurmuştuk.

Bu çalışmalar kapsamında atılan ilk somut adımlardan birisi, son dönemde oldukça hızlı bir şekilde yaygınlaşan drone veya bir diğer adıyla insansız hava araçlarına karşıanti drone sistemininkurulması oldu.

TBMM, drone savarlar ile donatıldı!

10 Eylül 2017 Güncelleme:TBMM’ye yerleştirilen anti drone sisteminin, Aselsan tarafından kamuya ait alanlar ile ticari bölgelerin mikro ve mini boyutlardaki insansız hava araçlarının yasal olmayan faaliyetlerine karşı korunması için geliştirilen ‘İHTAR‘ hava savunma sistemi olduğu öğrenildi.

17-09/09/tbmm-aselsan-ihtar.jpg

AirportHaber tarafından paylaşılan bilgilere göre, meclis yerleşkesinde farklı noktalara konumlandırılan anti drone veya bir diğer adıyla drone savarlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yaklaşmakta olan drone’ların kolayca fark edilerek etkisiz hale getirilmesini sağlayacak.

17-09/09/tbmm-drone-savar.jpg

Meclisin güvenliğini en üst düzeyde tutmak için150 personelin görev aldığıyeni bir kriz yönetim merkezi oluşturulduğu ve bu birimin 24 saat boyunca güvenliğin sağlanması için görev başında olacağı belirtiliyor.

TBMM İdare Amiri Salim Usluise konu hakkında şu açıklamaları yaptı;

Meclise yerleştirilen drone savarların görevi, helikopter ve drone gibi küçük araçların meclis yerleşkesi üzerindeki uçuşunu tespit etmek ve imkan varsa sinyal karıştırıcılarla engellemek.

Meclis’in korunması için uçaksavar ya da füze savar gibi cihazların getirilmesi ve konulması söz konusu değil. Çünkü biz burada özgürlük ve güvenlik dengesini eşitlemeye çalışıyoruz.

Böyle bir yerde bizim tutup da salt güvenlik tedbirleri alırcasına ve Meclis’i adeta kışla gibi donanımlı hale getirmek gibi bir niyetimiz yok.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !