Ağızda Ağrı
Triatlon Nedir?

Sıradaki içerik:

Triatlon Nedir?

e
sv

Ağızda Ağrı

67 okunma — 16 Aralık 2017 00:40

Ağızda Ağrı

Yaz aylarının girişi ile birlikte yaşadığınız şehrin hatta evinizin çevresinde bulunan kuru otlar ve kuru havanın gece uykuya daldığınız zaman aynı zamanda odanızın serinlemesi için camları da açık bırakmışsanız bunu tekrar yapmayın! Neden mi?

Malum yazın aylarındayız ve sıcak hava geceleri insanların uyumasına engel oluyor. Biz de biraz daha serin olsun rahat uyuyalım diye camları açık bırakıp uykuya dalıyoruz. Tam da bu sırada biz uykuda iken farkında olmadan rüzgarın etkisi ile kuru otların parçacıkları odamıza doluşuyor sonra ağzımızdan ve burnumuzdan içeri giriyor.

Bu olaylar neticesinde boğaza doluşan kuru ot parçacıklarının boğazınıza verdiği zararı sabah uyandığınızda fark edeceksiniz. Sinir bozucu bir boğaz kaşıntısı ve çaresini bulamazsanız ve hatta sinizüt ve geniz akıntısı gibi rahatsızlıklarınız da varsa bu hastalık boğaz haricinde kulak, göz ve burun bölgelerini de sizi rahatsız edecek derecede kötü etkilediğini söylemem gerek ayrıca bağışıklık sisteminin sağlam olmaması da bu durumda etkili rol oynamaktadır.

Peki, bu durumdan nasıl kurtuluruz;

İlk aşamada tıbbi destek almanız şart. Bu sizin için gerçekten çok önemli bir ilk adımdır. Kendimden örnek verecek olursam, üç yıldır çekiyorum ve hala bir çözüm bulamadım ama hafifletmek için çözümler mevcut bunlara birazdan madde madde değineceğim. Örneğime gelecek olursak bu işi çözmeye karar verdim çünkü bu durum beni çok rahatsız etmeye başladı. Doktoruma başvurduğumda ise bilmediğim iki hastalığımla karşılaştım. Sinizüt ve geniz akıntısı. Bu durumun boğazdaki yanma hissine etkisi bence yüzde 80′ lere dayanmaktadır.

Ağızda ağrı kategorisinde içinde değerlendirebileceğimiz bu hastalığı tetikleyen diğer durumlar ise sigara, aşırı sıcak ve soğuk yiyeceklerin tüketilmesi ve doktorun verdiği ilaçları düzenli kullanmamaktır. Şimdi bu hastalığı hafifletmek için neler yapabiliriz madde madde değinelim.

1- Günde bir diş sarımsak kesinlikle tüketmenizi öneririm. – Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz için size yardımcı olur.
2- Doktorunuz size burun ve boğaz için ilaçlar yazacaktır bu ilaçları kesinlikle bitirene kadar kullanın.
3- Bol bol su için
4- Bir çay bardağının içine bir çağ kaşığı tuz ekleyip burnunuza çekin
5- Kesinlikle sigara içmeyin
6- Aşırı sıcak ve aşırı soğuk içecekler tüketmeyin
7- Gece yatarken kesinlikle camları açmayın
8- Dişlerinizi fırçalamayı kesinlikle ihmal etmeyin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !