ZenCash vs ZClassic vs ZCash - Sosyal İçerik Platformu
Saadettin Köpek’in Ölümü

Sıradaki içerik:

Saadettin Köpek’in Ölümü

e
sv

ZenCash vs ZClassic vs ZCash

73 okunma — 28 Kasım 2017 02:29

ZenCash vs ZClassic vs ZCash

ZenCash vs ZClassic vs ZCash Çoğu zaman, mevcut bir projeyi zora sokmaktan dolayı yeni kripto para birimleri oluşturuluyor. Bu projelerden biri, ZCash’tan gelen çatal olan ZClassic’ten doğrudan zorlanan gizlilik merkezli bir madeni para ZenCash’in adıyla geçiyor. Şimdi, üç kripto parasını da karşılaştıralım ve birbirlerinden nasıl farklı olduklarını görelim.

1. ZCASH

Çoğu şifreleme kullanıcısı ZCash’i daha önce duymuştu. Belirli işlemlerin tamamen şeffaf olmasına izin verirken, bu özel şifreleme işlemi, gizlilik konusunda güçlü bir odaklanma için iyi bilinir. Bitcoin’e benzer sabit bir 21 milyon para kaynağı var. Bununla birlikte, sikke sayısı başlangıçtan çok daha yavaş bir oranda dağıtılır ve yapay kıtlık yaratır. Üstelik, blok ödülünün% 20’sinin protokolün gelecekteki gelişimi için otomatik olarak düşüleceği görülüyor.

İnsanları ZCash’a çekmesinin başlıca nedeni, işlem miktarını ve alıcısını korumak için zk-SNARKS’ları kullanmasıdır. ZCash’in en çok yirmi kripto döviz kurundan biri olabilmesi uzun sürmedi. Ayrıca, ZCash’in başlangıçta Zerocash olarak adlandırıldığını belirtmek gerekir; ancak adı daha sonra değiştirildi. Bu proje ile ilgili çok teknik bilgi içerdiğinden resmi Zerocashwhitepaper’yi kontrol etmeyi unutmayın.

2. ZENCASH

ZenCash dünyaya sadece kısa bir süre önce tanıtılmış olsa da, simge daha şimdiden oldukça ilgi gördü. ZenCash gizlilik üzerine yoğunlaşıyor ve “gelişen bir ZK-SNARK teknolojisi” ni temsil ediyor. Bu, bir sonraki paragrafta tartışacağımız bir para birimi olan ZClassic’in direkt bir çatal. ZenCash’i insanları cazip hale getiren bir özellik, ZenTalk olarak bilinen ve korunan bir iletişim protokolü nasıl sunulduğudur. Kullanıcılar, bu ağ üzerinden kısa mesaj alış verişinde bulunabilirler ve bunların hepsi blok zincir teknolojisi ile güçlendirilmiştir.

ZenCash, Bitcoin ile aynı olan 21 milyonluk maksimum madeni paraya sahiptir. Bu projenin yönetimi, madencilik ödüllerinin bir kısmı tarafından finanse edilen Merkezi Olmayan Özerk Kuruluş yapısı vasıtasıyla yapılacaktır. DAO ayrıca gelecekteki gelişmeleri finanse edecek ve ek ortaklıklar arayacaktır. ZenCash hakkında daha teknik bir açıklama yapmak isteyen insanlarburada teknik incelemeyikontrol edebilir.

3. ZCLASSIC

Borsalarda ZCL olarak listelenen ZClassic para birimi – ZCash’in çatısıdır. ZClassic’in amacı, ZCash teknolojisi ile ilgili% 20 ücreti kaldırmaktır. Madencileri geliştiren çatalın, geliştiricilerin projeyi sürdürmek için ek paraya ihtiyacı olması nedeniyle daha az ödül almaması gerektiğini hissediyorum. Bunun yerine, ZClassic madencilere tam blok ödüllerini verir ve toplumun kendisi tarafından finanse edilen bir kalkınma hedefler.

Dahası,Zclassickasıtlı bir kıtlık olmayacak şekilde tasarlandı. Bu, meraklılar tarafından kucaklanılan ekosistemin ilk aşamalarında daha az madeni paraya sahip olma konusunda başarılı olan ZCash’tan oldukça farklı. ZClassic, ZCash’in ilk büyük çatalı olmasına rağmen, önümüzdeki aylarda diğer çatalların kriptokrasi ekosistemi üzerinde bir etkisi olup olmayacağı belli değil. 21 milyon ZClassic para olacak.

Bur da üç kripto para birimi hakkında bildiklerimizi anlattık….

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
TREND İÇERİKLER
partiko nedir
partiko nedir
Mart 27, 2019
SHİBA INU
SHİBA INU
Mayıs 2, 2022
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !