Yazılım Nedir?
Led’lerin Kullanımı

Sıradaki içerik:

Led’lerin Kullanımı

e
sv

Yazılım Nedir

72 okunma — 16 Kasım 2017 23:54

Yazılım Nedir?

Yazılım Nedir Artık tamamen teknoloji çağında bulunmaktayız. Teknoloji hayatımızın hemen her alanında yer edinmiştir. Kullanılan çoğu teknolojik araçların ise yazılımı bulunmaktadır. Yazılım hayatın her anında karşımıza çıkmaktadır.

Yazılım nedir?

Yazılım, bilgisayar mühendisleri, yazılım mühendisleri ve programcılar tarafından bilgisayarda kodlama yolu ile yazılan sistemlerdir. Birçok programlama dili vardır ve yazılımlar üretilir. Günümüz internet çağıdır ve karşımıza gelen hemen her şey yazılımdır. Visual Basic, C, Php gibi yazılım dilleri ile kodlar geliştirilerek bildiğimiz birçok program, oyun, internet sitesi ve hatta elektronik araçlar üretilmiştir.

Yazılım ne işe yarar?

Üretilen yazılımlar sayesinde kullandığımız programlar var olmuştur. Oynadığımız oyunlar, kullandığımız elektronik cihazlar üretilebilmiştir. Hatta günümüz teknolojisi robot sistemleri de yazılımlar sayesinde işlevselliğini sürdürebilmektedir. Çok kısa bir süre içerisinde gelişen bilişim teknolojisi, gelecekte yapılabilecek işlerin mucizevi olgusunu yok etmektedir. Günümüzün ve geleceğin mesleği olan yazılım ve dalları içerisine dahil olabilmek için bir çok insan mücadele etmektedir. Yazılım, bir insanım hayallerini inşa edebileceği nadir dünyalardan biridir.

Hangi alanlarda kullanılır?

Yazılım akla gelebilecek her alanda işlevseldir. Televizyon sinema sektöründe dahi kullanılması gereken yazılımlar geçmişle kıyaslandığında, oldukça büyük bir rahatlık ve kolaylık sağlamıştır. Artık insanlar evlerinde dahi video kurgu montaj, video görsel efekt, ses tasarımı ve grafik tasarım yapabilmektedir. Bu kolaylık bir çok insana da ek gelir elde etme ve serbest çalışma imkanı tanımıştır.

Mimari sektörde de olmazsa olmaz yazılım çeşitleri bulunmaktadır. Mimari üç boyutlu tasarımların yapıldığı 3d max, solid works gibi uygulama yazılımları sayesinde sektör ilerlemiştir.
Hesaplamaların yapıldığı iş kolları da yazılımlar sayesinde genişlemiş ve cazip hale gelmiştir. Muhasebe ile alakalı birçok muhteşem yazılım bulunmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
TREND İÇERİKLER
Ampulü Kim İcat Etti?
Ampulü Kim İcat Etti?
Temmuz 21, 2018
Mantar Sote Tarifi
Mantar Sote Tarifi
Kasım 23, 2017
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !