Elektronik Cihazlarda Patlama Tehlikesi
Yazılım Nedir

Sıradaki içerik:

Yazılım Nedir

e
sv

Elektronik Cihazlarda Patlama Tehlikesi

66 okunma — 17 Kasım 2017 02:13

Elektronik Cihazlarda Patlama Tehlikesi

Elektronik Cihazlarda Patlama. Tehlikesi Elektronik Cihazlar Ve Yaşantı İçindeki Rolü. Günümüzde insan yaşamını kolaylaştıran gereçlerden bir tanesi ne diye sorduğumuzda şüphesiz ki alacağımız cevaplardan bir tanesi elektronik cihazlar olacaktır.

Bir çok sektörde ve yaşam koşullarında artık yokluğu hissedilecek. Bir icatlardan bir tanesi olmuştur. İşte hayatımıza bu denli giren bu elektronik cihazların faydaları, avantajları olacağı gibi zararları ve dezavantajları da olacaktır. İşte bu dezavantajları ve zararları içerisinde elektronik cihazların patlaması ve yanması da bu riskler içerisindedir.

Elektronik Cihazlar Üzerine teknik Bir Bakış

Elektronik cihazlar günümüzde genellikle elektrik enerjisi kullanan son derecede teknolojik icatlardır. Büyük boy diyebileceğimiz makineler kesinlikle ve kesinlikle kesintisiz ve güçlü elektrik kaynağına ihtiyaç duyacağı için bunlar trafo ve sigorta kaynaklı tekniklerle kullanılması lazım. Buna nispeten küçük cihazlar taşınabilir enerji kaynaklarıyla da çalışır. Bunlar priz üzerinde çalıştığı gibi prizin olmayacağı bulunmadığı yerlerde batarya adı verilen. Herhangi beslemeye ihtiyaç duymadan elektronik cihazların hala çalışmasını sağlayacak enerji depolarıdır. İşte bu enerji depolarının kendine has kullanım koşulları vardır bu koşullara uyduktan sonra güvenli olacağının belli koşullarda garantisi verilmektedir.

Elektronik Cihazların Patlama İhtimali

Bu başlık altında patlamaya neden olabilecek nedenler üzerinde duracağız doğrudan elektrik kaynaklı çalışabilecek elektronik cihazların bağlı bulunduğu enerji nakil hatları sigortasız yüksek gerilimi önleyemeyecek donanımlardan uzak şekilde kullanımları patlama riskini artıracaktır. Batarya kökenli elektronik cihazlar ise orijinal olmayan beslemelerle şarj edilmesi ve bu dolum bittikten sonra otomatik kapanma özelliğinin bulunmaması patlama riskini artıracaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli