Anne Sütünü Artırmanın 7 Yolu
Aliexpress Alışveriş Ne Zaman Gelir

Sıradaki içerik:

Aliexpress Alışveriş Ne Zaman Gelir

e
sv

Anne Sütünü Artırmanın 7 Yolu

69 okunma — 16 Kasım 2017 00:15

Anne Sütünü Artırmanın 7 Yolu

Anne Sütünü Artırmanın 7 Yolu Anne sütü bebekler için eşi bulunmaz bir beslenme kaynağıdır. Bebek için çok değerli olan bu besin haliyle annelerin kaygılanmasına sebebiyet vermektedir. Anneler anne sütünün az geldiğini veya yetersiz olduğunu düşünebilir.

İLK EMZİRME ÖNEMLİ

Doğum yaptıktan sonra sütünüzün gelmesini beklemeden emzirmeye çalışın. Bebek doğduğunda emzirirken ve sonrasında emzirme pozisyonunuza dikkat edin. Sütün çıkmıyor olması bu nedenden kaynaklanabilir. Özellikle ilk haftalarda plastik biberon türü ürünlerle sütünüzü vermeyin.

BESİN ALIMI

Annenin sütünü etkileyen faktörlerden birinin alınan besinler olduğunu söyleyen uzmanlar vardır. Yeşil yapraklı sebzeler, bal pekmez gibi gıdalar sütü arttırır. Süt, peynir, tahıl ürünleri, arpa, fesleğen, ısırgan otu gibi besinlerinde sütü arttırdığı söyleniyor. Bazı uzmanlar ise süte besinin etki etmediğini söylüyor. Çünkü savaş zamanlarında bile annelerin çocuklarını emzirebildiği görülmüş.

SU

Özellikle anne sıvı tüketimine özen göstermelidir. Günde 2,5-3 litrenin altında su tüketimi anne sütü için zararlıdır.

UYKU

Uyku her zaman sağlığa etki etmiştir. Annenin iyi uyku alması onun bedenini toparlar ve her yönden daha verimli olmasını sağlar.

PSİKOLOJİ

Anneler özellikle lohusa döneminde çok kaygılı olabilirler. Toplumun onlarda oluşturduğu
baskı stres oluşturacaktır. Bu da tabi ki süt verimine ve anne çocuk ilişkisine etki edecektir.

EMZİRME YÖNTEMİ

Emzirme tüm memeyi boşaltacak şekilde olmalıdır. Bir sonraki emzirmede bebeğin en son emdiği memeden başlanmalıdır. Memenin sıkılması etkilidir. Sütün daha fazla çıkmasını sağlar. Bir günde sekiz defadan aşağı emzirmemeye çalışılmalıdır.

MEME SAĞLIĞI

Meme üzerindeki çatlaklar annenin canının acımasına sebebiyet verebilir. Buda emzirme verimini etkileyebilir. Emzirmeme sütün azalması sebebiyet verebilir

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !