Yakın Siyasi Tarihe Işık Tutan 10 Film - Sosyal İçerik Platformu
Çocuğunuz Sizi Taklit Mi Ediyor?

Sıradaki içerik:

Çocuğunuz Sizi Taklit Mi Ediyor?

e
sv

Yakın Siyasi Tarihe Işık Tutan 10 Film

70 okunma — 27 Kasım 2017 21:41

Yakın Siyasi Tarihe Işık Tutan 10 Film

Yakın Siyasi Tarihe Işık Tutan 10 Film Sinemanın insanlara bir şeyler anlatmanın en iyi ve en etkili yolu olduğunu düşünmüşümdür hep. Dünyada pek çok olay yaşanmıştır. Bunlardan çoğu zamanını aşıp günümüze kadar gelmiştir ve bizlerin hafızalarında hala yer etmektedirler. Şimdi o yaşanmışlıkların sinemaya aktarılmış olanlarından bazılarına bakalım.

Hotel Rwanda

Yaklaşık 20 yıl önce Afrika da çok kanlı bir vahşet yaşandı. Hutsi ve Tutsiler olarak bildiğimiz iki ırkın birbirine nasıl kırdırıldığını dünyanın buna burnunu ne kadar çıkarcı bir şekilde soktuğunu gözler önüne seren hüzünlü bir film.

Modern Times

Yani Modern Zamanlar. Charlie Chaplin’in yapmış olduğu bu eşsiz filmi mutlaka öneririm. Adından da anlaşılacağı üzere yeni oluşan sınıfı, sanayi devrimini, fabrikaları ve bunların yaşantımıza olan etkisini anlatan muazzam bir filmdir. Filmin giriş sekansı bile aslında her şeyi özetlemektedir. Önce bir koyun sürüsünü görürüz ekranda daha sonra fabrikaya giren insanları.

Goodbye Lenin

Almanya’da ki Berlin duvarını hepimiz duymuşuzdur. Bu duvarın Doğu Almanya’da yaşattığı soğukluğu kemiklerinize kadar hissettiren. Kapital toplum Sosyalist topluma da değinmeden olmaz diyen müziklerinin harika olduğu bir Lenine veda filmi.

Devrim Arabaları

Devrim Arabaları filmi Türkiye’nin araba üretme çabasını konu alan bir film. Hepimizin yarasına parmak basan başarılı filmlerimizden.

Dıe Welle

Türkçeye Tehlikeli Oyun diye çevrilen filmdir. İzledikten sonra oynanan oyunun ne kadar tehlikeli olduğunu ve aslında bu oyunun toplumlarda sürekli oynandığını göreceksiniz.

Persepolis

İran devrimini anlatan Fransız yapımı bu eşsiz animasyona ayırdığınız vakit kesinlikle değecektir.

Piyanist (The Pianist)

Almanların yapmış olduğu soykırımı bütün dünya biliyor artık. Bu olaya birde bir sanatçının, piyanistin gözüyle bakmalısınız.

Çöküş

Hitler’in çöküş dönemini ele alan bu film eminim en beğendiğiniz filmler arasına girecektir.

Hayat Güzeldir

İsmi ile çelişen bu filmimiz epey hüzünlü ve etkileyici bir filmdir. Yine Yahudi soykırımı ile alakalı olan bu filmde bir baba ile çocuğunun esir kampında yaşadıkları beyazperdeye çok güzel aktarılmıştır.

Genç Karl Marx

Karl Marx yakın tarihimizi etkileyen en büyük isimlerden birisidir. Onun hayatına, gençliğine götüren bu film mutlaka izlenmelidir..

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli