En İyi 10 Dövüş Filmi - Sosyal İçerik Platformu
Borsada Ne Alınır Ne Satılır

Sıradaki içerik:

Borsada Ne Alınır Ne Satılır

e
sv

En İyi 10 Dövüş Filmi

67 okunma — 26 Kasım 2017 00:32

En İyi 10 Dövüş Filmi

En İyi 10 Dövüş Filmi Dövüş filmleri dünyada sevilen ve sürekli beklenen film türleri arasındadır. Hatta bazıları dünyada yankı uyandırmış ve birçok gişe başarıları yakalamıştır.

Tekken – Japonya

2010 yılında Japon yapımı bir film olan Tekken birçok kişinin bildiği bir PC oyunun sinemaya yansıtılmış halidir. Film Dwight H. Little tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Filmin başrolünde Jon Foo oynamaktadır. Film diktadör yönetim şekli ile yönetilen Tekken isimli şehirde geçmektedir. Filmin baş karakteri Jin Kazama her yıl düzenlenen turnuvalara halkını kurtarmak için katılır. Jon Foo`nun ilk başrolü olmasına rağmen gerçekten başarılı bir performans yansıtmıştır.

The Karate Kid – ABD

2010 yılında yapılan filmin yönetmeni Harald Zwart`dır. Filmin baş rolünde Jackie Chan ve Jaden Smith oynamaktadır. 12 yaşında Dre Parker isimli bir çocuğun ailesi sebebi ile ilk olarak Çin`e taşınmasını Çin`de bir kıza aşık olmasını ve başına bela olan bir çocuk yüzünden karate öğrenip bir şampiyonaya katılıp sonunda şampiyon olmasını anlatmaktadır.

Kan Ve Kemik – ABD

Başrolünde Michaei Jai White oynamaktadır. Hapishanedeki arkadaşına söz veren Issaiah Bone hapishaneden çıkıp arkadaşının ailesi ile yaşamaya başlar ve sokak dövüşlerine katılır. Kazandığı paralarla da hem arkadaşının ailesine bakar hemde kendi geçimini sağlar.

Ong Bak – Tayland

Filmde başrolü Tony Jaa oynamaktadır. Ting bir Muay Thai sporcusudur. Filmde fakir bir köyün Buda heykelinin başı çalınır. Buda heykelinin başını bulmak için Bangok`a giden Ting mafya ile karşı karşıya gelir ve çeşitli turnuvalara katılıp dövüşmeye başlar.

Never Back Down – ABD

Filmin başrolünde Sean Faris oynamaktadır. Filmde Jack Taylor ailesi ile problemleri olan birisidir. Gittiği okulda okulun en güzel kızı ile tanışır. Kız onu evindeki partiye davet eder partide istemeden Ryan McCarthy ile dövüşen ve yenilen Jack sinirlenip Karma Dövüş Sanatları öğrenmeye başlar bunun üzerine hayatı düzelir ve ailesi ile de iyi geçinir. Ardından dövüş turnuvalarına katılmaya başlar.

Koruyucu – Tayland

Filmin başrolünde Tony Jaa oynamaktadır. Tayland`da kaçırılan filin peşine düşen Kham mafya ile karşı karşıya gelir ve fili takip etmeye devam eder Filmde nefes kesici dövüş sahneleri yer almaktadır.

Baskın – Endonezya

Bu film kalitesi ile adından uzun süre söz ettirmiştir. Filmin baş rolünde İko Uwais yer almaktadır. Endonezyza`da bir özel polis ekibinin bir tuzağa çekilmesini ve burdan dövüşerek kurtulmaya çalışmasını anlatmaktadır.

Yenilmez – ABD

Filmin başrolünde Michael Jai White yer almaktadır. Başrol karakter reklamcılık yaparak para kazanmaktadır. Evine yapılan baskında evinde uyuşturucu bulunur ve Rusya`nın güvenli hapishanesine götürülür. Hapishanede Yuri Boyka vardır. Boyka` dünyanın en iyi dövüşçüsü ünvanını almak istemektedir. Filmde bu konu üzerine büyük mücadele olmaktadır.

Crows Zero – Japonya

Film Japonya`da geçmektedir. Filmin başrolünde Shun Oguri oynamaktadır. Japonya da bir liseye gelen Takiya buradaki herkesin birbiri ile dövüştüğünü görür ve oda herkes gibi dövüşmek ister. Ve kendini okula ispatlamak zorundadır.

Fight Club

Filmde Jack monoton bir sigorta memurudur. Jack, Tyler Durden ile tanışır Durden da onu Fight Club ile tanıştıracaktır. Film dünyada büyük yankı uyandırmıştır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli