En İyi Psikolojik Filmler Nelerdir? - Sosyal İçerik Platformu
En İyi 10 Marvel Filmi

Sıradaki içerik:

En İyi 10 Marvel Filmi

e
sv

En İyi Psikolojik Filmler Nelerdir?

107 okunma — 16 Eylül 2018 09:04

En İyi Psikolojik Filmler Nelerdir?

Düşünceleri Zorlayan Film Türü; Psikolojik Film

Psikolojik filmler denildiğinde bilinmesi gereken nokta, bu tür filmlerin, karakterlerin davranış ve biçimleri neticesinde, hareketleri, konuşması ve bulundukları ortamlar göz önünde bulundurulduğunda insanın düşüncelerini zorlayan filmlerdir.

Dünyaca Ünlü En İyi Psikolojik Filmler:

İlk olarak psikoloji ve film denildiğinde akla gelen ilk film, 2000 yapımı, suç ve gerilim filmi olan Akıl Defteri filmidir. Ünlü yönetmen Christopher Nolan tarafından yazılıp yönetilen bu film, geçici hafıza kaybı hastalığı olan Leonardo adındaki bir adamın karısına yapılan kötü muamele sonucunda intikamını almasını konu almaktadır. İsmin puanı 8.5’dir. Film, aynı zamanda Edgar ödülünün de sahibi olmuştur.

8.5 puan ile Stephen King’in romanından uyarlanan Cinnet filmi, 1980 yapımlı olup, döneminin en çok izlenen filmi arasına girmiştir.

Bir diğer psikolojik film, Oscar ödüllü Leonardo DiCaprio’nun oynadığı, 2010 yapımı Zindan Adası filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Oscar ödüllü yönetmen, 1942 doğumlu Martin Scorsese oturmaktadır. Film, suç işlemiş akıl hastalarının bulunduğu bir hastaneye gitmek zorunda olan Teddy Daniels adındaki bir polisin, ortağı ile birlikte bu alanda geçen esrarengiz hikâyesini konu almaktadır. Film, 8,1 IMDb puanındadır.

Psikolojik filmler arasında 8 IMDb puanı ile 2010 yapımı Siyah Kuğu filmi de yer almaktadır. Filmin başrollerinde, güzel oyuncu Natalie Portman yer almaktadır. Film de, bale öğrencisi olan Nina’nın hayatında en sevdiği şey olan dans etmektir. Bunu amaç haline getirmiştir ve başarabilmek için her şeyi göze almıştır ve gerçekleşen bale oyunu için Nina kolları sıvamıştır, ama bunun ne kadar da zor bir şey olduğunu sonunda öğrenecektir.

7,6 puan ile Ölümcül Oyunlar filmi 2007 yapımıdır. Yönetmen koltuğunda Alman yönetmen, Michael Haneke oturmaktadır. Film, 7.6 puan almaktadır.

Parçalanmış filmi de 2016 yapımı, James McAvoy’un başrollerini paylaştığı, gerilim ve psikolojik türünde bir filmidir. Ruhunda 23 adet kişilik barındıran Kevin adlı bir akıl hastasının, bir gün otoparktan üç genç kızı kaçırıp onları hapsetmesi ile olaylar akıl almaz bir hal alır. Filmin puanı 7.5’dir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !