Süpermarketler Ucuz Mu Pahalı Mı? - Sosyal İçerik Platformu
Seo Editörlüğü İçin Neler Gereklidir?

Sıradaki içerik:

Seo Editörlüğü İçin Neler Gereklidir?

e
sv

Süpermarketler Ucuz Mu Pahalı Mı?

54 okunma — 17 Ocak 2018 15:34

Süpermarketler Ucuz Mu Pahalı Mı?

Süpermarketler Ucuz Mu Pahalı Mı? Ürün çeşitliliği açısından süpermarketler alışverişin vazgeçilmezi. Birçok ürünü bir arada bulma imkanı sağlamasının yanı sıra rekabet ortamı nedeniyle fiyat konusunda da farklı avantajlar sunabiliyorlar. Burada önemli olan doğru ürünü doğru marketten alabilmek ve süpermarket tuzaklarına düşmemek.

Farklı Kampanyalar Farklı Fiyatlar

Her süpermarketin kendine göre bir kampanya programı ve indirime girdiği farklı dönemler oluyor. Bunları takip etmek, bu kampanyalardan maksimum yararı sağlamanın altın kuralı. Üstelik internet aracılığıyla bunları takip etmek ya da marketlerin periyodik olarak hem dijital ortamda hem de basılı olarak paylaştıkları broşürleri kontrol etmek bunun en kolay yolu.

Haftalık ve aylık bazda belirlediğiniz eksikleri almak için düzenli şekilde alışveriş listesi yaparsanız hangi ürünü nereden almanız gerektiğine karar vermeniz de kolay olur. Buna göre grupladığınız ihtiyaçlarınızı da tek bir market yerine birkaç marketten alarak belki biraz emek harcayabilir ama günün sonunda kesinlikle karlı çıkabilirsiniz.

Tasarruf Ederken Alışveriş Tuzaklarına Düşmemek

Süpermarketler potansiyel müşterileri için tüm bu kampanyaları yaparken bir taraftan da müşterilerinin yollarına çeşitli tuzaklar kuruyorlar. Bunların en bilineni ama buna rağmen en çok işe yarayanı ise raf dizilimi. Siz de dikkat ederseniz rahatlıkla fark edersiniz ki marketlerde temel ihtiyaç ürünlerinin bulunduğu raflar her zaman arkalar da ve ulaşılması güç yerlerde.

Bunun sebebi de müşterilerin zorunlu olarak o raflara ulaşırken önlerinden geçtikleri diğer raflara göz gezdirmek zorunda kalmaları. Bu sayede aslında ihtiyacınız olmayan ancak gördüğünüzde alma isteyeceği duyabileceğiniz ürünlerin satışını artırmak.

Oldukça da işe yarar bir yöntem. En güzel ispatı da hemen her market dönüşü poşetlerinizi kontrol ettiğinizde oraya giderken kafanızda yaptığınız listeden çok daha fazlasını buluyor olmanız.

Bir diğer tuzak da kampanyalı ürünlerin cazibesine kapılan müşterilerin, onların yanında aldıkları diğer ürünlerin fiyatlarına dikkat etmiyor olması. Yani indirime giren ürünü ucuza almış olmanın mutluluğuyla hazır girmişken sepete attığınız diğer ürünün aslında piyasadaki diğer marketlerde daha ucuza bulunabileceğini fark etmiyorsunuz. Günün sonunda cüzdanınızdan fazla para çıkmasını istemiyorsanız bu tuzaklar konusunda dikkatli olmalısınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli