Seo Editörlüğü İçin Neler Gereklidir? - Sosyal İçerik Platformu
Araba Tanıtım Fuarlarının Faydaları

Sıradaki içerik:

Araba Tanıtım Fuarlarının Faydaları

e
sv

Seo Editörlüğü İçin Neler Gereklidir?

77 okunma — 16 Ocak 2018 11:57

SEO NEDİR?

Seo Editörlüğü İçin Neler Gereklidir? Arama motoru optimizasyonudur. Amacı web sitelerinin, arama motorlarının kıstaslarına uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda en üst sıralara yükseltilmesidir. Dijital çağın hakimiyet sürdüğü bu günlerde web siteleri için, arama motorlarında ilk sırada olmak oldukça önemlidir.

İşte SEO editörü de burada devreye girer ve bir web sitesinin ihtiyacı olan analizi yaparken; site için gerekli verileri özenle belirler, çeşitli teknikler ve görseller kullanır; doğru anahtar kelime seçimiyle SEO kuralarına uygun biçimde içerikler (herhangi bir fikrin yazılı ve görsel anlatımıyla yaratılan öz düşünce) yaratır. Hedef kitleleri etkilemek amacıyla oluşturulan görsel veya işitsel tüm öğeler örneğin marka reklamları, bilgilendirme mesajları, logo ve grafikler birer içeriktir.

SEO EDİTÖRÜ KİMDİR?

Günümüzde ticaret gerçek pazardan sanal ortama taşınmış ve birçok e-ticaret sitesi kurulmuştur. İçerik editörü, kullanıcıya sunulan ürünlerin bu web sitelerinde uygun şekillerde yerleştirilmesi, eklenecek görsellerin boyutları, çözünürlüğü gibi detayları söz konusu web sitesinin kurumsal kimliğini ön plana çıkararak belirleyen kişidir.

Bunu yaparken hedef kitle iyi analiz edilmelidir. Yazılan içerikler kesinlikle özgün olmalı ve marka stratejisi de gözetilmek kaydıyla, sosyal medya reklamlarıyla desteklenmelidir. Kullanılan dil basit ve anlaşılır olmalı, imla kurallarına büyük önem verilmelidir.

Aynı zamanda, ürün fiyatlarının girilmesi, ziyaretçi yorumları için bölümler açılması, üye giriş sistemi, favoriler bölümü, alışveriş sepeti, ürün görselinin büyütülerek incelenebileceği büyüteç uygulaması, sanal pos eklentisi, güvenlik sistemlerinin kontrolü gibi konular da içerik editörünün sorumluluğundadır.

Dikkat çekici bir başlık ve görseller ile doğru bilgi içeren içerikler sadece e-ticaret siteleri için değil, bir forum veya bir sözlük sitesinde, ya da bir firmaya ait olan web sitesinde de yararlı olacaktır.

NASIL SEO EDİTÖRÜ OLUNUR?

Bu işi yapmanın temelinde duygu ve düşünceleri en doğru biçimde ifade edebilme yeteneği yatar. İyi bir içerik editörü olabilmek için her şeyden önce güncel ve gelişmeleri takip eden, meraklı, vizyon sahibi, hayal dünyası geniş, araştırmacı, genel kültür sahibi olmak gerekir.

Photoshop veya benzeri bir fotoğraf düzenleme programı kullanabilen ve dil bilgisi kurallarını bilen biriyseniz; internet üzerinden konuyla ilgili düzenlenen seminerlere katılarak uzaktan eğitim alabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !