Maide’nin Altın Günü Merakla beklenen Maide’nin Altın Günü isimli film 8
Siğilin Tedavi Yolları

Sıradaki içerik:

Siğilin Tedavi Yolları

e
sv

MAİDE’NİN ALTIN GÜNÜ

78 okunma — 09 Aralık 2017 12:54

MAİDE’NİN ALTIN GÜNÜ FİLMİNİN GALASI YAPILDI

Maide’nin Altın Günü Merakla beklenen Maide’nin Altın Günü isimli film 8 Aralık 2017 tarihinde galasını yaparak vizyona girdi. Bir yıl önce hazırlıkları başlayan film, sinemaseverler ile buluşturuldu. Yapımcılığını TAFF’ın üstlenmiş olduğu filmin yönetmenliğini de Caner Özyurtlu yapmıştır. Maide’nin Altın Günü isimli filmin öyküsü Ezgi Mola’ya aittir.

Filmin senaryosunu Çağdaş Dinç ile Serkan Altuniğne kaleme almıştır. Filmin çekimleri İstanbul’da 4 hafta gibi kısa bir sürede hazırlanmıştır. Başrolünü Ezgi Mola’nın üstlendiği filmde Mesut Can Tomay, Hilmi Özçelik, Gülhan Tekin, Demet Gül, Selma Arıkan, Nalan Olcayalp, Aysun Tekeli, Melih Düzenli, Songül Yılmaz, Dilek Genç ve Fisun Fitnat Bilo gibi isimler de yer almıştır. Komedi türünde bir film olan Maide’nin Altın Günü isimli film, 13 yaş ve üzeri izleyici kitlesine uygundur.

FİLMİN KONUSU İLGİ ÇEKİCİ

Maide’nin Altın Günü isimli filmin öyküsünün yazarı olan Ezgi Mola, film ile ilgili ilk duyuruyu İnstagram hesabında yapmıştır. Bu duyurudan sonra bütün sinemaseverler merakla bu filmi beklemeye başladı. Kısa zamanda çekimleri tamamlanan Maide’nin Altın Günü isimli film, sonunda 8 Aralık 2017 tarihinde vizyona girerek izleyiciler ile buluştu. Maide’nin Altın Günü filminde, altın günlerinin aranan ismi olan Maide Teyze karakteri ve onun İstanbul dışından gelen yeğeni olan Yağmur ile kayıp bir gerdanlığı bulmak için yaşadıkları maceralar ve başından geçen ilginç olaylar anlatılmıştır.

Filmdeki Maide Teyze, hem çok titiz hem de çok marifetli bir ev hanımıdır. Mahallesindeki en havalı altın günlerini yapan kişi olan Maide Teyze, börekleri, kısırları ve eğlenceleri ile meşhur olmuştur. Yine eğlenceli ve havalı bir altın günlerinden birinde, ailesinden yadigâr olarak kalan gerdanlık çalınır.

Maide Teyze’nin İstanbul dışından Yağmur isimli yeğeni gelmiştir. Maide Teyze ile beraber güne gelenler ile ilgili bir liste yapan Yağmur, gerdanlığı bulmak için harekete geçerler. Yaptıkları liste ile güne gelen bütün kadınların teker teker peşine düşerler. Gerdanlığı bulmak için ellerinden geleni yapan ve herkesi sorgulayan bu ikilinin başına birbirinden komik olaylar gelecektir. Filme olan ilgi ilk günden kendini belli etmiştir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli