En İyi 10 Polisiye Dizi - Sosyal İçerik Platformu
Büyüme Ve Gelişme

Sıradaki içerik:

Büyüme Ve Gelişme

e
sv

En İyi 10 Polisiye Dizi

82 okunma — 26 Kasım 2017 13:37

En İyi 10 Polisiye Dizi

En İyi 10 Polisiye Dizi Günlük hayatın rutininden kısa süreyle de olsa kaçma olanağı sağlayan televizyon dizilerinde son yıllarda öne çıkan konseptlerden bir tanesi de polisiye diziler. Peki Tüm Zamanların En Sevilen ve En iyi 10 Polisiye Dizileri hangileri?

1-True Detective

İlk sezonu ve Matthew McConaughey’nın canlandırdığı Rustin Cohle karakteri ile gönülleri fetheden True Detective son yılların öne çıkan polisiye yapımlarından.

2-The X-Files

Polisiye ve Bilim kurguyu güzel bir şekilde buluşturan bu 90’ların kült yapımı o kadar çok sevildi ki 2017 yılında geri dönüş yapacağı açıklandı. Hayranları şimdiden sabırsızlanmış durumda.

3-CSI: New York

Polisiye denildiğinde akla gelen ilk serilerden olan bu dizi devamında pek çok yeni yapıma ilham kaynağı oldu. Günümüzde de CSI serileri hala devam etmekte.

4- The Closer

Kriz anlarında canınızı çektirircesine çikolata ve tatlı tüketen bir dedektif ve çözülmesi gereken tonla cinayet. 2000’lerin öne çıkan yapımlarından.

5- Cold Case

2003-2010 yılları arasında yayımlanan bu seri olayları geçmişe giderek anlatış tarzı ile hem nostalji hem polisiye severler için kaçırılmaması gereken bir yapım.

6- Hannibal

Polisiyeyi birçok konu ile bir araya getiren ve film uyarlaması olan bu çok katmanlı yapım Mads Mikkelsen’ın unutulmaz Hannibal performansıyla son yıllarda en beğenilen yapımlardan.

7- Dexter

Bizzat başkarakterini bir suç makinesi yapan bu dizi de 2006-2013 yılları arasında çokça beğenilerek izlendi.

8 Twin Peaks

Usta yönetmen David Lynch’e ait bu kült dizi adından o kadar çok söz ettirdi ki 2017 yılında çekimlerine yeniden başlandı. İşin içinde yine David Lynch’in yer alacağının duyurulması şimdiden beklentilerin yükseltilmesini sağladı.

9- Person Of Interest

Lost ve Fringe gibi çok beğenilen dizilerin yaratıcı J.J. Abrams söz konusu olunca bu dizinin de beğenilmesi elbette kaçınılmazdı. Gerilim ve polisiye severler için son yılların gözde yapımlarından bir tanesi.

10- Narcos

Pablo Escobar’ın meşhur hayat hikayesinin uyarlaması olan bu dizi pek çok insanı ekran başına kilitlemeyi başardı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli