Siğilin Tedavi Yolları - Sosyal İçerik Platformu
Konut Kredisi En Fazla Kaç Ay Veriliyor

Sıradaki içerik:

Konut Kredisi En Fazla Kaç Ay Veriliyor

e
sv

Siğilin Tedavi Yolları

55 okunma — 09 Aralık 2017 01:58

Siğilin Tedavi Yolları

SİĞİL NEDİR?

Siğilin Tedavi Yolları Siğil bir tür deri hastalığıdır. HPV olarak bilinen bir tür virüsün neden olduğu bu cilt hastalığının birçok çeşidi bulunmaktadır. Türüne göre riskleri değişse de, genellikle hepsi kişiye görüntü olarak rahatsızlık vermektedir.

Siğiller herhangi bir ağrı veya acı hissedilmesine sebep olmazlar ancak sebep olduğu HPV virüsü bulaşıcı bir özelliğe sahiptir. Genellikle el, ayak, boyun, diz, dirsek, yüz ve genital bölgelerde görülebilmektedir. HPV virüsü yerleştiği bölgede daha sonra üreyerek yayılma özelliği göstermektedir. Yayılma özelliği gösteren bu virüs temas yolu ve kişisel eşyaların ortak kullanılması ile başka kişilere bulaşabilmektedir. Ortak kullanım alanları (hamam, küvet, havuz vb.)bu virüsün yayılması için uygun ortam sağlamaktadır.

SİĞİL İÇİN TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Tıbbi olarak iki tedavi yöntemi bulunmaktadır.

İlaçlı Müdahale: Hastalıklı bölgeye uygulanan ilaçlar harici olarak uygulanır ve deriyi eriterek hastalıklı derinin ölmesini sağlar. Bu ilaçlar kullanılırken sağlıklı derinin korunmasına dikkat edilmelidir. Siğilin birçok nedeni olduğu gibi bunlardan bir tanesi de kişinin bağışıklık sisteminin zayıf olmasıdır. Bu yüzden ilaçlı tedavi yöntemine destek olarak bağışıklık sistemini güçlendirici ilaçlar kullanılabilir.

Siğillerin Dondurulması Yöntemi: Bir diğer yöntem ise deri üzerinde hastalıklı bölgenin soğuk bir sıvı olan nitrojen ile dondurularak ölmesinin sağlandığı işlemdir. Belirli aralıklarla yapılan bu uygulamanın hastalığın seviyesine göre birkaç tekrar yapılması gerektirebilmektedir.

DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Siğil tedavilerinde bazı bitkisel yöntemlerde kullanılmaktadır. Kişiye, siğilin türüne ve kişide alerjik reaksiyonlar oluşturmasına göre değişen bu yöntemler uygulanmadan önce herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaması için mutlaka bir doktor tavsiyesi alınması gerekmektedir.

Aloe Vera: Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen aloe vera bitkisi siğil tedavisinde de tercih edilen bir bitki türüdür. Aloe vera içeren krem, sabun ve şampuanlar tercih edilerek siğillerde azalma sağlanabilmektedir.

Sarımsak: Tavsiye edilen bir diğer yöntem ise sarımsağın rendelenerek hastalıklı bölgeye sürülmesidir. Antiviral özelliği sayesinde sarımsak hastalıklı bölgede tedavi edici özellik göstermektedir. Bu işlemin birkaç kez tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

Elma Sirkesi: Ansiseptik özelliği sayesinde birçok hastalık üzerinde olumlu etki sağlanan elma sirkesi, siğil tedavisinde kullanılan bir diğer doğal yöntemdir. Gece yatmadan önce elma sirkesi dökülen pamuk siğil olan bölgeye konulur ve sarılır. İşlem düzenli bir şekilde bir süre tekrarlanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli