Aliexpress Alışveriş Ne Zaman Gelir
Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Sıradaki içerik:

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

e
sv

Aliexpress Alışveriş Ne Zaman Gelir

54 okunma — 16 Kasım 2017 00:04

  Aliexpress Alışveriş Ne Zaman Gelir

Aliexpress Alışveriş Ne Zaman Gelir? Gün geçmiyor ki internet insan hayatını kolaylaştırmasın, akılcı yenilikler sunmasın. Her ihtiyacımızı karşılayan sanal ortam alışveriş yapmayı da kolaylık haline getiriyor.

İnternete ulaşabildiğiniz her ortamda dilediğiniz ürün hakkında bilgi sahibi olup satın alabilirsiniz. Anlaştıkları kargo şirketleri ile de belirttiğiniz adres e kargonuz kapınızda oluyor. Aliexpress internetten alışveriş yapmayı tercih edenlerin sık kullandığı bir alışveriş platformu. Ürünler Çin’den geldiği için oldukça uygun fiyatlı bu da akıllara siparişlerim ne zaman gelecek? sorusunu getiriyor. Aliexpress şiparişleri ne zaman gelir?

Yapmanız gereken ise aldığınız ürünü dikkatli seçmek. Alınan ürün mutlaka gümrük standartları çerçevesinde olmalı. Bu site üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin büyük çoğunluğu ücretsiz kargo avantajı ile ulaştırılıyor. Uygun fiyatlı bol ürün çeşidi içermesinin yanında kargo için ücret ödememek de Aliexpress kullanıcılarını oldukça cezbediyor.

Ürün özelliklerini incelerken dikkat etmemiz gereken bir diğer konu kargoya veriliş süresi ibaresi, ürünü satın aldığınız andan itibaren ürünün ne kadar zaman sonra kargolanacağını belirtir. Uzun süre beklemek istemeyen kullanıcıların kargoya veriliş süresi kısa olan ürünleri tercih etmelerinde fayda vardır. Aliexpress siparişlerinin ne zaman geleceğini belirleyen diğer bir etken ise satıcının çalıştığı kargo firması. Bazı firmalar daha erken tarihte ürünü size ulaştırırken bazı firmaların ulaştırması ise biraz zaman alabiliyor.

Kargonun size ulaşma süresindeki diğer bir etken ise Çin’deki tatil günleri. Uzun süren tatillerde işler yavaşlayabiliyor. Aliexpress sitedeki ürünleri kendisi satmıyor. Bu da kargonun adresinize ulaşması için kesin bir tarih verilmemesine sebep oluyor. Ürünün ulaşma süresi doğrudan satıcı ve birlikte çalıştığı kargo şirketi ile ilişkili.

Aliexpress’ten sipariş verdiğiniz ürününüzün elinize ulaşma süresi 7 gün ile 30 gün arasında değişkenlik gösterebiliyor. Gümrükte bir sorun olduğunda veya Çin’deki tatillere denk geldiği zaman ise ürünün ulaşması 75 güne kadar uzayabiliyor. Aynı zamanda sitede ‘ On Time delivery’ seçeneği de mevcut, bu seçenek seçtiğiniz ürünün elinize ulaşması geçen geçen kesin süreyi gösterir. Bu süre maksimum 50 gündür. Satıcı ürün açıklamasında bu açıklamayı vermişse ürün elinize kargoya verildikten en geç 50 gün sonra ulaşır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli