Gelecekteki En İyi 7 Freelancer Mesleği - Sosyal İçerik Platformu
Karaciğer Yağlanması Nedir ?

Sıradaki içerik:

Karaciğer Yağlanması Nedir ?

e
sv

Gelecekteki En İyi 7 Freelancer Mesleği

107 okunma — 01 Şubat 2020 09:38

Gelecekteki En İyi 7 Freelancer Mesleği

Gelecekteki en iyi 7 freelancer mesleği.İnternetin büyümesi sayesinde, artık her yerde sınırsız bir internet bağlantısı var. Artık her işletmede hatta hemen hemen her yerde mutlaka internet mevcut. Otobüslerde, işletmelerde hatta ” burada internet yoktur ki.. ” diyebileceğiniz her yerde mutlaka internet bağlantısı vardır. Günümüzde artık herkes laptopunu alıp kafelere gidiyor ve birşeyler yudumlarken laptopundan gerek maillerine gerek ise işlerini tamamlıyorlar.
Kafelerde internetin olması gerçekten faydalı. Ev ortamında yakalayamadıkları ambiyansı kafeler de yakalayabiliyorlar. Her ne kadar gürültülü bir ortam olsa da eğer hiç bir tanıdığınız yoksa yanınızda ve kimse sizi lafa tutmadığı için işinizi rahatlıkla vakit öldürmeden yapabiliyorsunuz.
Peki herşey buraya kadar güzeldi, her yerde sınırsız internet bağlantısı var ama bu interneti bizler sadece sosyal medya hesaplarımızı kullanmak için değerlendirmemeliyiz. Aksine bilgisayar başında geçirdiğimiz her saat için bir kazanç elde etmeliyiz. İşte size Gelecekteki En İyi 7 Freelancer Mesleğini paylaşıyoruz.

1. Makale Yazarlığı

Şimdi, her zamankinden daha fazla makale yazarak internette neredeyse her web sayfalarında materialize, içerik yazma ve içerik üretmek her siteye mecburen lazımdır. Her web sitesi kendisine ait bir editör arar ve sürekli bu editörleri değiştirirler. Kalıcı editör bulmak samanlıkta iğne aramakla aynıdır.

Çünkü her editörün kendisine göre bir anlatım şekli vardır ve bu kimi zaman anlamsız kimi zaman ise 2 satır da anlatılabilen bir durumdur. Her büyük sitelerin büyük bir yazar kadrosu vardır. Yazar kadrosunun kurulma nedenleri ise sektörlerin çok olmasındandır.

Örnek olarak; Finans & Moda & Sağlık gördüğünüz gibi 3 adet sektör saydık ve bu 3 sektörde bilgi sahibi olupta makale yazmak ve gerektiğinde makale içerisinde deneyimleri kullanıcı ile paylaşmak gerekiyor. O yüzden her sektöre ait bilgili ve deneyimli editörler tercih edilip işe alınır.

Makale yazmak yetenek gerektirir. Normal yazı ile makale arasında dağlar kadar fark vardır. Günümüzde eğer bilgisayar başında vakit geçiriyor ve para kazanmak istiyorsanız, kendinize güveniyorsanız makale yazmayı deneyin. Eğer makale yazabiliyorsanız makale yazarak satış yapabilirsiniz.

Eğer makaleleriniz çok fazla beğenilir ise mutlaka büyük siteler tarafından tarafınıza teklif gelir ve böylelikle sırtınızı sağlam bir duvara yaslamış olursunuz ve geliriniz net olur.

2. Sanal Asistan

Sanal Asistan günümüzde çok fazla tanınmamış olsa da her büyük sitelerin ve işletmelerin mutlaka bir Sanal Asistanı olur. Peki nedir bu Sanal Asistan?.. Sanal asistan, adı üzerinde sanal işlerinizde size yardımcı olan bir kişidir. Her ne kadar tanımı zor olsa da anlatımı da bi hayli zor.

Sanal asistanınız, sizin Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, LinkedIN, E-posta, Toplantı Takviminizi online tüm işlemlerinizi yürüten kişidir. Sanal asistanlara çoğunlukla verilen iş; şirketin E-Posta adresine gelen mailler ile ilgilenip detaylı açıklamayı yaparak kullanıcıya dönüş yapmalarıdır.

3. Web Tasarımcı/Geliştirici

Gelecekte güzel kazançlar edebileceğiniz en iyi freelancer mesleklerinden biri ise; Web Tasarımcısı / Geliştiricisi
Eğer tasarıma bir ilginiz var ise veyahutta web kodlama dillerine aşina iseniz kendinizi mutlaka geliştirmeye devam edin.

Tasarımlarınızı çoğaltın ve demolar yayınlayın ve projelerde yer almaya çalışın. Bu sayede çalışma çevrenizi arttırabilirsiniz ve ilerleyen zamanlarda büyük şirketler ile çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Eğer kendinizi geliştirdiğinize inanıyorsanız bir çok iş veren siteleri takip ederek kendinize göre bir işi rahatlıkla bulabilirsiniz.

4. Sosyal Medya Yöneticisi

Her büyük şirketin mutlaka Sosyal Medya Hesap Yöneticisi vardır. Şirketler yerel reklamlar yada televizyon reklamlarından ziyade sosyal medya reklamlarını önemsiyor ve çok doğru bir hareket yapıyorlar. Günümüzde herkes internet kullanıcısı ve sosyal medya reklamları sayesinde gözle görülür çok fazla dönüşler oluyor.

5. E-Posta Pazarlamacı

Bu çalışma alanı işletmelerde büyük rol oynuyor. İşletmelere kayıtlı tüm e-postlara reklam hakkında tanıtım mailleri gönderilerek geri dönüş yapılmasını sağlıyorlar. Tanıtım ve Reklam Mailleri hazırlayabilen çoğu kişi bu sektör sayesinde güzel kazançlar elde edebiliyor.

6. Animasyon İşleri

Animasyon endüstrisi de çok popüler hale geliyor ve daha fazla insan kariyeri için online iş olanağı sayesinde dönüyor.

7. Tanıtım Video Render

Günümüzde bir çok Firmalar & Şirketler & Tanınmış Kişiler ve Ünlüler kendilerine tanıtım filmi ve videosu çektiriyor. Önemli olan bir anı videoya çekmek değil önemli olan o videoyu renderlamak. Videoyu birilerine sevdirmeniz ve izleyiciyi sıkmayacak, neşelendirecek bir şekilde güzel renderlanmış olmalı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !