Kadının Ayak Sesleri! - Sosyal İçerik Platformu
Sabancı Holding’te Hedef “Net” 0 Emisyon, Sürdürülebilir Gelecek!

Sıradaki içerik:

Sabancı Holding’te Hedef “Net” 0 Emisyon, Sürdürülebilir Gelecek!

e
sv

Kadının Ayak Sesleri!

104 okunma — 14 Mart 2021 21:47

Kadının ayak sesleri.Kadın… anlamı erişkin dişi insan. En öncesinde kadın bir insan. İnsana sebep olan da aynı zamanda. Dünyanın birçok yerinde kadın erkeğin gölgesinde neden kalır hep?

Ona yüklenen sorumluluklar neden erkeklere yüklenilmemiştir? Neden kadın sadece evin sorumluluklarını üstlenir , erkek sadece çalışan olarak kadına bakma yükümünde olandır?

Bu soruların cevabı insan varoluşundan beri yoktur. Bitmeyen bir tartışmadır.Erkeklere göre kadının başarı oranının geride kaldığını sanmak ta bu soruları sormamıza sebep olan yazısız erkek kanunlarından dolayıdır.

Düşünün;

Kadın bir işte, bir olayda başarılı olduğu zaman sanki dünyada ilk defa bir şey başarmış gibi yansıtılır hep bize.

Bu başarıyı bir erkek elde etse çok sıradandır hepimiz için. Modernleşen dünya da bile böyle. Haberlerde bir kadın bomba imha etse; manşetlerde büyük harflerle “BİR KADIN BOMBAYI ETKİSİZ HALE GETİRDİ”yazacak.

Bir erkek bomba imha etse erkek yaptı demeye gerek kalmayacak çünkü erkek bunu hep yapabilir düşüncesindeler. Ya da bir erkek, kız çocuğunun saçını toplasa veya ev işi yapsa sosyal medya ve haberlerde manşet oluyor.

Ama bir kadının çocuğunun saçı toplaması yemek yemek, su içmek gibi olağan bir şeydir, haberlere konu bile olmaz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !