Sabancı Holding’te Hedef “Net” 0 Emisyon, Sürdürülebilir Gelecek! - Sosyal İçerik Platformu
Vajina Mantarına Ne İyi Gelir?

Sıradaki içerik:

Vajina Mantarına Ne İyi Gelir?

e
sv

Sabancı Holding’te Hedef “Net” 0 Emisyon, Sürdürülebilir Gelecek!

66 okunma — 26 Şubat 2021 20:33

Sürdürülebilirlik konusu üzerine değerlendirmelerde bulunan Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper; Sabancı Holding’in 2050 yılına kadar konuda gelmek istediği seviyeyi de anlattı. Sabancı Holding’in en büyük hedefi 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarında “net sıfır” seviyesine gelebilmek. Bunun yanı sıra çevreye duyar konusunda önemli bir atılım daha olan “sıfır atık” hedefini de vurgulayan Alper, sürdürülebilir ve yaşanılabilir bir gelecek için Sabancı Holding’in hedeflerini değerlendirdi. 

“Sabancı Topluluğu olarak sürdürülebilirlik bizim için sadece belli aşamalarda hassasiyet gösterdiğimiz; ‘Biz de varız’ dediğimiz bir konu değil. Aksine, toplumda öncü role soyunduğumuz; kendimizi gelişim için sürekli zorladığımız konulardan birisi. Sürdürülebilirliği çevresel, sosyal ve yönetişimsel olmak üzere tüm boyutlarıyla ele alırken, bu yaklaşımı baştan aşağıya Topluluğumuzun her bir şirketine, her bir birimine entegre ediyoruz. Bu kapsamda Topluluk vaadimizi tekrar gözden geçirme kararı aldık ve Topluluk yöneticilerimizle birlikte bir çalışma yaptık. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Güler Sabancı olmak üzere tüm Yönetim Kurulu’muzun destek ve onayını alarak, Topluluk vaadimizi ‘Sürdürülebilir bir yaşam için, öncü girişimlerle Türkiye ile dünyayı birleştiririz’ olarak değiştirdik” şeklinde konuşan Cenk Alper değişimin ve kendi içinde gelişimin önemini tekrar tekrar vurguladı. 

Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper’in dikkat çektiği bazı önemli veriler de konunun en önemli kısımlarından biri oldu. “Geçtiğimiz dönemde bir yılda tükettiğimiz suyun yüzde 20’sini geri kazandık, enerji ve emisyon yoğunluğumuzu yüzde 20 azalttık. Atık su miktarımızı ise Topluluk genelinde birkaç yıl içinde yüzde 17 azalttık.” Bu istatistikler ile Sabancı Holding’in sürdürülebilirlik konusuna ne kadar önem verdiğini gözler önüne seren Cenk Alper, konunun geleceği noktalar hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli