En İyi Alternatif 10 Aperatif Yiyecek - Sosyal İçerik Platformu
Ispanaklı Pasta Tarifi

Sıradaki içerik:

Ispanaklı Pasta Tarifi

e
sv

En İyi Alternatif 10 Aperatif Yiyecek

37 okunma — 23 Kasım 2017 01:03

En İyi Alternatif 10 Aperatif Yiyecek

En İyi Alternatif 10 Aperatif Yiyecek Genellikle kolay hazırlanabilir yemek olması nedeniyle çoğu zaman aperatif yiyecekler tercih edilir. Bunlardan 10 tanesini şu şekilde sıralanabilir:

Ekmek Arası Domates Peynir

Genellikle çok pratik doyurucu olması nedeniyle tercih sebebidir. Bu aperatif için gerekli olan malzemeler ekmek, domates ve peynirdir. Ekmeğin arasına istenildiği kadar domates ve peynir konulduktan sonra hazırdır.

Makarna

Bir diğer kolay hazırlanabilir yiyecek Makarna. Genellikle öğrenci evlerinin meşhur yemeği olarak göze çarpıyor. Sadece 8 ila 10 dakika arasında hazırlanabilmesi nedeniyle tercih edilen bir yiyecektir. Makarnayı haşladıktan sonra üstüne domates sosu ilave edilerek servis edilebilir.

Tost

Ekmek arası domates gibi olsa da biraz daha zahmetli ama bir o kadar da lezzetli bir yiyecek. Dışarıda çok kolay bulabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Menemen

Domates, Biber ve yumurta bunların karışımı Türklere özgü mükemmel bir yiyecek. Yapması biraz zahmetli yemesi bir o kadar keyifli bir yiyecek.

Gözleme

Diğerlerine göre biraz daha usta işi olan bir aperatif. Dışarıda bulabileceğiniz güzel bir yiyecek.

Mercimek Çorbası

Yapımı bir o kadar kolay içmesi bir o kadar tatlı bir yiyecek. Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak güzel bir aperatif.

Yumurta

Yapımı Çok kolay. Yanında ekmek ile bir o kadar da doyurucu bir aperatif.

Patates Kızartması

Yumurta gibi yapımı kolay yanında ekmek ile de doyurucu bir yiyecek. Yapımı patatesler yıkanır ve kabuğu soyulur. Soyulan Patatesler tekrardan yıkandıktan sonra istenilen biçimde doğranır. Önceden kızarmış yağın içine yavaş yavaş atılır. Kızaran patatesler ayrı bir tavaya alınır. Tüm patatesler bitinceye kadar bu işlem devam ettirilir.

Bulgur Pilavı

Evde kendiniz yapabileceğiniz 15-20 dakika gibi kısa bir sürede hazır hale gelebilecek mükemmel bir yiyecek.

Tavuklu Pirinç Pilavı

Yapımı zahmetli bir aperatif fakat en çok tercih edilen bir aperatif. Dışarıda kesinlikle bulabileceğiniz bir yiyecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli