En İyi 10 Marvel Filmi - Sosyal İçerik Platformu
Türk Sinemasının Vazgeçilmezleri

Sıradaki içerik:

Türk Sinemasının Vazgeçilmezleri

e
sv

En İyi 10 Marvel Filmi

99 okunma — 16 Eylül 2018 00:05

En İyi 10 Marvel Filmi

Marvel

Uzun ismiyle, Marvel Sinematik Evreni adı altında geçen bu yapım, 1939 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde kurulmuş, Marvel Comics, yani Marvel Çizgi Roman adı altında yayınlanan çizgi roman yapımcısı şirketidir.

Bu şirket, Marvel Comics adındaki kitapların basıldığı yerdir. Kurucusu, ABD’li yayımcı Martin Goodman olmakla birlikte, Marvel evreninin en büyük yazarlarından birisi 1922 doğumlu Amerikalı Stan Lee’dir. Marvel Comics adında çıkan bu yapımlar, geçmişte çıkmasının ardından günümüzde sinema sektörüne büyük katkı sağlamıştır.

En İyi 10 Marvel Filmi

Marvel Comicslerin filme uyarlanmaya başladığı andan itibaren günümüze kadar bu sektörde büyük etkiler yaratmıştır. Bu filmlerde yarattığı etkilere bakarak, bu evrende bilinen en iyi filmler listesinin başında IMDB, yani filmin insanlardan aldığı puan doğrultusunda ilk sıraya erişen film, 2012 yılında vizyona giren, 8.1 puan ile Yenilmezler filmidir.

Bu filmde, Marvel’in en çok göz önünde olan kahramanları bir arada olarak aynı taraf için savaşmaktadır. Bu karakterler, Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow’dur.

2014 yapımı, yine 8,1 puan ile Galaksinin Koruyucuları filmidir. Bu filmde, çok küçük yaşlarda uzaylılar tarafından kaçırılan ve hırsız olarak yetiştirilen bir çocuğun büyüdüğünde başını çalmaması gereken bir şeyi çalarken belaya sokmasını konu almaktadır.

2016 yapımı, 7,9 puan ile Kaptan Amerika: Civil War filmidir. Bu filmde, Yenilmezler filminde olduğunu aksine, taraflar birbirlerine karşı gelmektedir ve bu durum yönetimi de büyük ölçüde etkilemektedir.

2008 yapımı, yine 7,9 puan ile Robert Downey Jr.’ın başrollerinde olduğu Demir Adam filmidir.

2014 yapımı, 7,8 IMDB puanı ile Kaptan Amerika: Kış Askeri filmidir. Bu film, Kaptan Amerika’nın ilk filmde kaybettiği arkadaşı Bucky’nin yönetilerek bir silaha dönüştürülmesi ve daha sonra Steve Rogers’ın ekibine saldırmasıyla devam eder.

2017 yapımı, yine 7,8 puan ile Galaksinin Korucuları 2. filmidir. Aynı zamanda bu yapım, birincisinden daha çok beğeni kitlesine sahiptir.

2017 yapımı, 7,7 IMDB puanı ile Örümcek Adam: Eve Dönüş filmidir. 2016 yapımı, 7,5 puan ile diğer yapımlardan bambaşka bir evren olan Doktor Strange’dir.

2015 yapımı, 7,4 puanıyla Yenilmezler: Ultron Çağı filmidir. 2015 yapımı, 7,3 IMDB puanı ile Karınca Adam filmidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !