Şampiyonluk Mücadelesinde Son Durum - Sosyal İçerik Platformu
Buz Pateninde Puan Hesaplaması

Sıradaki içerik:

Buz Pateninde Puan Hesaplaması

e
sv

Şampiyonluk Mücadelesinde Son Durum

48 okunma — 23 Kasım 2017 15:28

Şampiyonluk Mücadelesinde Son Durum

Şampiyonluk Mücadelesinde Son Durum Spor, insanlığın her durumda vazgeçemediği sosyal bir aktivitedir. İnsan vücudu, devamlı hareket halinde olan ve enerji üretip bu enerjiyi tüketen bir yapıdır. Bu nedenle spor hayatımızda önemli aktivitelerle devam etmektedir.

Futbol, dünya çapında izlenime sahip ve fanatizmin yoğun görüldüğü bir spordur. Futbol takımları bu nedenle devamlı sportif başarıyla taraftarlarını tatmin etmek zorundadır. Lig bazında yapılan karşılıklı maçlar büyük kitleler halinde büyük heyecanlar içinde takip edilmektedir. Hatta daha büyük takımlar başarılarının devamlılığını korumak adına ciddi transferler yapmalı ve lig sıralamalarında ilk sıralarda yerini almak için mücadele vermelidir. Harcanan transfer ve takım masrafları nedeniyle günümüzde çok büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalmaktadır. Bu nedenle hem maddi hem de taraftarların duygusal baskıları takımları ciddi rekabete sokmaktadır.

Türkiye Futbol Ligi

Türkiye futbol ligi takımları arasında rekabet de dünya futbol ligleri arasında önemli boyutta takip edilmektedir. Özellikle dünyaca tanınmış Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi başarılı takımlar dünya çapında takip edilmektedir. Hatta sezon başında önce Galatasaray sonra da Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarından elenmeleri hayal kırıklığı yaratsa da, ligde devam eden heyecan da dünya bazında ayrıca takip edilmektedir.

Lig yarışından üç büyük olarak tabir edilen Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin yanında artık 2 yıldır Başakşehir de ortak durumdadır. Aldığı başarılar sonucunda rakiplerine gözdağı vererek şampiyonluk yarışında bende varım demektedir. Bu sene takımını yabancı ağırlıklı oynatan Galatasaray oynadığı futbolla taraftarın desteğini fazlasıyla kazanmış ve ligi birinci olarak sürdürmektedir. İkinci sırada yakın takipçisi ligin flaş ekibi Başakşehir almaktadır. Beşiktaş hem Avrupa’da hem de ligde başarılı futboluyla ligi üçüncü sırada devam etmekte, Fenerbahçe ise bu sene hayal kırıklığı yaratarak ligde yedinci sırada devam etmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli