Çocuklarda ve Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir? - Sosyal İçerik Platformu
Windows 10’da Karşılaşılan Hatalar

Sıradaki içerik:

Windows 10’da Karşılaşılan Hatalar

e
sv

Çocuklarda ve Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir?

97 okunma — 02 Mayıs 2020 00:19

Çocuklarda ve Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Çocuklarda ve bebeklerde öksürüğe ne iyi gelir?Bebeklerde ve çocuklarda bağışıklık sistemi tam olarak gelişmediği için yetişkinlere nazaran öksürük ve benzeri rahatsızlıkların görülme olasılığı daha yüksek.

Bebeklerde öksürüğe, solunum yollarında ki yabancı bir madde sebep olabilirken, üst solunum yollarında ki bir rahatsızlıkta baş göstermiş olabilir. Bebekte öksürüğe neden olan etken bir hekim tarafından tespit edildikten sonra, gerekli ve uygun tedavi uygulanır.

Bebeklerde Öksürüğe Neden Olan Faktörler Neler?

Bebekler nedensiz öksürebileceği gibi bir enfeksiyon veya başka bir nedenden dolayı da öksürebilir. Bu nedenlere değinecek olursak. Örneğin; boğazında birikmiş bir salgıyı atmak, burnun arkasında bulunan mukusun(sümük) boğazına kaçmasını engellemek, nefes yolunu temizlemek için veya boğazına takılan besinleri dışarıya atmak içinde öksürüyor olabilir. Bunların yanı sıra öksürüğe bir enfeksiyon veya soğuk algınlığı da sebep olmuş olabilir.

Bebeklerde Öksürükte Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler?

Aslında öksürük çocukların ve bebeklerin kendini savunma mekanizmasıdır, tıpkı ateşte olduğu gibi. Eğer çocuğunuz viral solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorsa yani hafif bir burnu akıyor, basit bir nezlesi var ama iştahı iyi, yemeğini yiyorsa hiç bir sorun yoktur. Bu öksürüğü, öksürük kesici ilaçlarla asla kesmemeliyiz. Çünkü Amerikan Pediyatri Akademisi son yapılan çalışmalarda yan etkilerinden dolayı 5 yaşın altında ki çocuklarda ilaç kullanmayı önermiyor. Öncelikle çocuğun veya bebeğin burnunu açmalıyız. Diğer yöntem ılık su veya ılık ballı içecekler verilmesi. Bir diğer yapmanız gereken şey oda sıcaklığını maksimum 22 derecede tutmanız. Çünkü sıcak havada öksürüğü tetikleyen nedenlerden biridir. Çocuğun veya bebeğin bulunduğu odanın nemi %40 ile %55 arasında olmalı.

Nerelerde Dikkatli Olmalıyız?

Öksürüğe eşlik eden ateş varsa, çocuğun genel durumunda bozulma varsa, boğulurmuş gibi öksürüp ardından kusarsa, öksürürken nefessiz kalıyorsa mutlaka bir doktora başvurmanız gerekiyor.

Yeni Medya Düzeni’ni yeni çağın sosyal ağ dinamiklerini göz önünde bulundurarak formülize eden sosyalicerik.net’de kullanıcılar tüm internetin en popüler haber, fotoğraf, galeri ve videolarına tek bir noktadan ulaşıp eğlenceli testler çözerken aynı zamanda sosyalicerik.net’in içeriğine de katkıda bulunabiliyor.

Siz de sosyalicerik.net’te profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri sosyalicerik.net’e ekleyebilirsiniz. sosyalicerik.net’teki içerikleri favorilerinize ekleyip, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !