Windows 10’da Karşılaşılan Hatalar - Sosyal İçerik Platformu
Tayland Kralı 20 Kadından Oluşan Haremiyle

Sıradaki içerik:

Tayland Kralı 20 Kadından Oluşan Haremiyle

e
sv

Windows 10’da Karşılaşılan Hatalar

59 okunma — 01 Mayıs 2020 14:34

Windows 10’da Sıkça Meydana Gelen Hatalar Ve Çözümleri

Windows 10’da karşılaşılan hatalar.Son yıllarda piyasaya sürülen yazılımlar, tam anlamı ile test edilmeden kullanıcılara sunulmaktadır. Özellikle hemen her bilgisayarda bulunan Windows 10 işletim sitemi de bu kategori altında incelenebilir. Bu durum sistemin kötü olduğunu belirtmemekle beraber, birtakım sıkıntıları ile gelmiştir.Windows 10 da sıkça karşılaşılan hatalar için , birkaç ipucu ile sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Windows 10 Pil Ömrü Problemi

Windows 10’da Karşılaşılan Hatalardan birisi de Piyasaya sunulan yeni bilgisayar sistemlerinin çoğunda pil ile alakalı problemler ortaya çıkabilmektedir. Pil sorunu Windows 10 da biraz daha ciddi bir sorun haline geliyor. Eğer ki, kullandığınız cihazın pili normalden daha çabuk tükeniyorsa, donanımınıza ait Windows 10 sürücüsü içerip içermediğini kontrol etmeniz gerekebilir. Özellikle arka planda kendiliğinden yapılan güncellemeler pilin çok çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Varsayılan Uygulamalarınızı Düzenleyin

Bilgisayarınızdaki Windows 8.1, yükseltip Windows 10’a dönüştürdüğünüz zaman otomatik olarak, Windows varsayılan programları kendi özel programları ile değiştirir. Kullanıcı için can sıkıcı olan bu durumu düzeltmek yine kullanıcılara kalıyor.
Sorunu düzeltmek için, bilgisayarınızdaki, başlat menüsü>ayarlar>sistem simgesi>varsayılan simgesi’ ne girdikten sonra buradan istediğiniz programı varsayılan olarak belirleyebilirsiniz.Böylelikle windows 10 hatalarından birisini daha çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Windows 10 İle Birlikte Gelen Sorunlu Yazılımlar

Windows 10’da karşılaşılan hatalar.Windows 10 test aşamasını geride bırakmış olsa da içinde barındırdığı bazı programlar sorunlu olarak çalışmaya devam etmektedir. Genellikle eski programlar üzerinde meydana gelen bu yazılım sorunlarını düzenlemek için, programa gelebilecek güncellemeleri takip ederek yüklemeniz gerekmektedir.

Touchpad İle İlgili Problemler

Her ne kadar çoğu insan ek Mouse kullanıyor olsa da bunu her yerde kullanmak bazen mümkün olmuyor. Bu noktada touchpadler devreye giriyor. Touchpadlerle ilgili sorunlar bilgisayarlarda nadir olarak görülmekle beraber, touchpadlerinize ince kalibrasyon ayarı yapmanız gerekebilir. Güncellemeler ile bu sorunu gideremez iseniz, Microsoft’un veya bilgisayar üreticinizin bir yama yayınlamasını beklemekten başka çareniz kalmıyor.

PC’nizin Yeniden Başlatma Döngüsü

Microsoft tarafından yayınlanan güncellemelerin bir tanesinde, bilgisayarınızın kendini yeniden başlatma döngüsüne girdiği kullanıcılar tarafından fark edilmiştir. Eğer tecrübeli bir Windows kullanıcısı iseniz, bu sorunu kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Bu işlemi bir kayıt defteri aracılığı ile düzeltebilirsiniz. Diğer kullanıcıların ise, Microsoft’u beklemesi gerekmektedir.
Windows 10 işletim sistemi oldukça gelişmiş bir sistemine sahiptir.

İçerisinde yaşayabileceği sorunların çözümünde tek bir öneri sunulması oldukça zor olur. Bazı sorunlu durumlarda, program veya cihazları sistemden kaldırıp, tekrar kullanıcı bilgisayarına yüklemek sorunları çözebilir.

Windows 10 hatalarının çözümünde bir diğer etkin yöntem, bilgisayarınızın internete bağlı kalmasıdır. Microsoft sık periyotlarla güncelleme aldığı için, sorunlar zamanla giderilmektedir. Yine de sorunlar çözülemiyorsa, bilgisayarınızdaki ayarlar menüsüne gidip, o kısımda bulunan güncelleme ve güvenlik adı altında yer alan Kurtarma işlevini kullanarak, bilgisayarınızı eski haline dönüştürebilirsiniz.

Bilgisayar içerinde bulunan size ait dosyaları depolamak isterseniz ayrıca bir depolama alanını kullanabilirsiniz.
NOT: Bu yapılan uygulamaların hiç biri işe yaramaz ise, Windows 10’un sunduğu, 1 aylık süre içerisinde eski işletim sistemine döndürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli