Balın Cilde Faydaları - Sosyal İçerik Platformu
Kış Uykusu Filmi Hangi Ödülü Aldı?

Sıradaki içerik:

Kış Uykusu Filmi Hangi Ödülü Aldı?

e
sv

Balın Cilde Faydaları

77 okunma — 19 Aralık 2017 17:16

Balın Cilde Faydaları

Balın Cilde Faydaları Bal yalnızca tükettiğimiz yiyeceklere ve içeceklerde tat vermesi amacı ile şeker yerine kullandığımız sağlıklı bir besin olarak kalmayıp bununla birlikte, cildimize yönelik pek çok yararları bulunan doğal bir bakım ya da güzellik ürünü olarak da bilinir.

Arıların, yaşamlarını sürdürdükleri farklı bölgelere ve iklim koşullarına göre çiçek ve bitkilerden elde ettikleri. Nektar, polen ve ağaçlardan topladıkları ve reçine aracılığıyla meydana getirdikleri doğal bir reçete sanki.

Balın Cilde Faydaları Ülkemizde neredeyse bütün coğrafi bölgelerde o bölgeye ait doğa şartlarına elverişli. Bir şekilde yapılan arıcılıktan elde edilen bal çeşitleri genellikle çiçek ve çam balı olarak ikiye ayrılır.

Çam balının bir diğer adı; içinde reçine olması nedeniyle ‘salgı balı’ olarak da bilinir. Yağlı ciltlerdeki dengeyi sağlamak amacıyla da oldukça sık başvurulan bir bal çeşididir.

Çiçek balı ise yağsız olan kişilerde ve genellikle normal deriler için düzenlenen bakım yöntemi olarak insanlar tarafından tercih ediliyor.

Bal Cildin Işıltılı Görünmesini Sağlıyor

Balın Cilde Faydaları Balın içinde bol miktarda olan aminoasit, vitamin ve saf şeker bedenimiz vasıtasıyla rahat bir şekilde emildiği için cildin ışıltılı ve sıhhatli görünmesinde büyük bir ölçüde katkıda bulunuyor.

Ayrıca içeriğindeki enfeksiyona karşı etkili ve bağışık sistemini kuvvetlendiren antioksidanlar egzama, sivilce (akne) kuruluğa bağlı. Olarak tahriş gibi cilt hastalıklarına karşı etkili bir role sahip.

Balı, sulandırmadan direk olarak yüzünüze sürüp kışa bir süre için bekleyip. Ilık bir suyla yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüzün temizlendiğini ve eskisine nazaran daha yumuşak hal aldığının farkına varacaksınız.

Balın Cilde Uygulanış Yöntemleri

Balı, sulandırmadan direk olarak yüzünüze sürdükten sonra az bir süre bekleyip ılık suyla yüzünüzü yıkadığınız. Takdirde yüzünüzün hoşunuza gitmeyen lekelerden arındığını ve eskisine nazaran daha yumuşak bir hal aldığının farkına varacaksınız.

Yüzünüze yaptığınız makyajı bal aracılığıyla çıkarmak isterseniz, birkaç damla jojoba yahut Hindistan cevizi yağını damla damla akıtıp karıştırdıktan sonra. Parmaklarınızı kullanarak ya da ufak bir pamuk tanesi ile yüzünüze uygulayıp. Ilık suyla yüzünü temizledikten sonra balın kıvamlı yapısının yapışkanlığının. Su ile beraber çabucak geçtiğini ve makyajınızın kolay bir şekilde çıktığını görebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli