Doğal Yollarla Saç Nasıl Gürleşir - Sosyal İçerik Platformu
Apple Açığı Nasıl Bulunur?

Sıradaki içerik:

Apple Açığı Nasıl Bulunur?

e
sv

Doğal Yollarla Saç Nasıl Gürleşir

82 okunma — 17 Nisan 2021 19:43

Doğal Yollarla Saç Nasıl Gürleşir

Doğal yollarla saç nasıl gürleşir.Kadınlar olarak en özel aksesuarımız saçlarımız bu bir gerçek. Hepimiz sağlıklı, güçlü ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak istiyoruz. Fakat hava kirliliği, yetersiz bakım ya da iyi beslenmeme gibi sebepler saçlarımızın pekte sevdiği etkenler değil. Güzel saçlara sahip olmak istiyorsak saçlarımıza istediği şeyleri vermeliyiz.

Doğal Bakım Önerileri

Saç bakımında herkesin tercihleri ikiye ayrılabiliyor; kimyasal ürünler ve doğal ürünler. Doğru noktalarda her iki yöntemde de faydalanmak gerektiğini söyleyebiliriz. Örneğin saç yapısına uygun bir şampuan bulmak önemli noktalardan biri. Çabuk yağlanan, kuru, ince telli vs. gibi seçeneklerden kendi saçınıza en uygun olanı tespit edip buna göre şampuan alabilirsiniz. Diğer bir öneri bu saç tipi için önerilen şampuanlara da göz atmak olabilir.

* Doğal Bakım Yağları

Bitkisel yağlar saçları besleme ve güçlendirme konusunda sık sık duyduğumuz bir yöntem. Birkaç çeşit yağı karıştırarak saçlarınıza uygulayacağınız düzenli bir bakım kesinlikle etkisini gösterecektir. Saç güçlendirme için en sık kullanılan yağlar; Yılan yağı, Tatlı badem yağı, Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, Argan yağı vb. Bazı markalarda birçok yağ karışımından oluşan ürünler hazır halde satılabiliyor. Yağ karışımları kullanıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken şey; duşa girdiğinizde saçlarınızı ıslatmadan önce kuru bir şekilde şampuanlamak. Bu şekilde saçlarınızı yağdan arındırmak daha kolay olacaktır aksi şekilde ıslanan saçlarınıza yapışan yağı birkaç şampuanlama da dahi geçirmek mümkün olmayacaktır.

*  Ev Yapımı Maskeler

Evde bulabileceğiniz ürünlerden oluşan maskelerde oldukça güçlendirici bir etkiye sahip. Yumurta, zeytinyağı, bal, soğan, sarımsak karışımlarından yapılan maskeler en popülerleri. Soğan, sarımsak tüy çıkarma özelliklerle bilinen iki ürün. Bunların ezip, avucunuzun içinde sıkarak suyunu elde etmeye çalışın. (Püf nokta: Rendelendikten sonra daha fazla suyu çıkıyor.) Saçlarınıza uyguladıktan birkaç bu şekilde bekleyin. Düzenle uygulandığında faydalı oluyor artı olarak isterseniz bu karışımın içerisine de bitkisel yağlar ekleyebilirsiniz. Yumurta, zeytinyağı, bal ve mayonez karışımından yapılan maske saçları hem güçlendiriyor hem de inanılmaz bir parlaklık sağlıyor. Bu uygulamalar düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde bir süre sonra saçlarda gözle görülür bir fark elde edilecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli