Android Custom Rom Nasıl Yüklenir - Sosyal İçerik Platformu
WordPress Tema ve Eklentileri Türkçeleştirme

Sıradaki içerik:

WordPress Tema ve Eklentileri Türkçeleştirme

e
sv

Android Custom Rom Nasıl Yüklenir

98 okunma — 23 Haziran 2019 21:53

Android Custom Rom Nasıl Yüklenir

Android Custom Rom Nasıl Yüklenir;Merhaba arkadaşlar General Mobile GM5+ve diğerAndroidtelefonları için custom rom yüklemesini sizlerle paylaşacağız sözü fazla uzatmadan anlatım ve materyaller şahsıma aittir.

1- Telefonunuza ilk önce birtwrp recoverykurmalısınız bu konuyu geçmişte anlattık.Şuradan bakabilirsiniz.

2-TWRP’yi kurduktan sonra sıfırlama yapmanız gerek. Dikkat sıfırlama kayıtlı olan herşeyi sileceği için yedek almayı kesinlikle unutmayın.

3-Yedeğinizi aldıktan sonra twrpyide yükledikten sonra telefonu tamamen kapatın. Tekrar açma ve ses açma tuşlarına aynı anda basarak bootloader’e gelin ses açma ve ses kapatma tuşları ile hareket ederek recoverye gelin ve kapatma tuşuna basın. TWRP açılacak ilk ekranda hiç bir şey yapmadan veya üst sağda dil seçeneği ile Türkçeyi seçerek aşağıdaki oku kaydırın.

Karşınıza söyle bir ekran gelecek.

Twrp kullanımı

WİPE bölümüne tıklayarak oku kaydırın. Böylelikle recovery telefon hafızasını görecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra reboot diyerek systemi tıklayın. Telefon resetlenip tekrar başlayacak telefon tam açılana kadar bir işlem yapmayın. Telefon tamamen açıldıktan sonra kuracağımızcustom romu telefon hafızasına atalım fark etmez bir dosyaya atın.

Dikkat:Yükleyeceğiniz custom rom kesinlikle aynı sürüm olmasına dikkat edin. Android 7 ise Android 7 custom rom yükleyin. Birde şarjınız minimum %50 olmasına dikkat edin

Dosyayı attığınızı varsayıyorum ve devam ediyorum. Telefonu kapatın, 3.işlemi tekrar uygulayıp TWRP giriş yapın. Menüden İnstalle tıklayın ve romu yüklediğiniz dosyayı bulun. Rom zip formatındadır ve bulduktan sonra aşağıdaki oku kaydırın. Bekleyin ve rom düzgün bir şekilde yükleyene kadar telefonu kapatmayın. Bu işlem biraz zaman alabilir başarılı bir şekilde yüklendikten sonra zevkini çıkartabilirsiniz. Merak etmenize gerek yok, zaman içerisinde bu işlerin kurtu olacağınıza eminim. Sormak istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak sorun yardımcı olacağıma şüpheniz olmasın.

Lütfen yazıyı değerlendirin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
"); e.preventDefault(); // avoid to execute the actual submit of the form. $.ajax({ type: "POST", url: "https://sosyalicerik.net/wp-comments-post.php", data: form, // serializes the form's elements. success: function(data) { Swal.fire("Başarılı","Yorumunuz gönderilmiştir. Paylaşımınız için teşekkür ederiz.","success"); } }); } });
Bültene Kaydol Anında Haberdar Ol !